Zwłoki mieszkanki gminy Dobrcz wyłowione z kanału w Londynie

Zwłoki odnalezione w walizce wyciągniętej z kanału w Londynie są ciałem Marty L., mieszkanki podbydgoskiego Trzeciewca (gm. Dobrcz). Policja zatrzymała mężczyznę, podejrzanego o zamordowanie 23-latki.

Walizkę, w której znajdowało się ciało odkryto w niedzielę, w kanale Grand Union przy Delamere Terrace w Londynie. Zwłoki były w daleko posuniętym rozkładzie – tożsamość ofiary londyńska policja ustalała dwa dni.

Okazało się, że kobieta była polską emigrantką, mieszkającą przy Buckingham Road, pracującą w jednym z polskich sklepów delikatesowych. W 2009 roku Marta L. odebrała dyplom Zespołu Szkół Handlowych w Bydgoszczy.

Jak informują śledczy, walizka została wrzucona do wody około dwóch tygodni temu. Sekcja zwłok nie dała jednoznacznej odpowiedzi na to, jak zginęła kobieta. Konieczne są dalsze badania.

Do sprawy zabójstwa został zatrzymany 38-letni Tomasz K., który mieszkał pod tym samym adresem, co ofiara. Dwóch innych mężczyzn (w wieku 30 i 34 lata), którzy mogą mieć związek ze zbrodnią, zatrzymano podczas osobnych interwencji w poniedziałek.