Zawodnicy GKS „Boxeo” wyróżnieni przez radę gminy Dąbrowa Chełmińska

Sylwia Grygiel odbiera gratulacje od wójta Radosława Ciechackiego. (fot. dąbrowachelminska.lo.pl)

Sylwia Grygiel wraz z trenerem Rafałem Zbylutem otrzymali podziękowania za reprezentowanie gminy w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich. 
 
O sukcesach Sylwii pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Przypomnijmy, że bokserka jest m.in. brązową medalistką mistrzostw Polski w kategorii do 64 kg. Dobre wyniki nie byłyby jednak możliwe, gdyby nie odpowiednie treningi pod czujnym okiem trenera Rafała Zbyluta. Włodarze gminy również zdają sobie z tego sprawę, więc postanowili nagrodzić wspomniany duet. Sylwia gratulacje odebrała osobiście, zaś w imieniu Rafała Zbyluta, który nie mógł być obecny na sesji rady gminy, podziękowanie przyjęła żona Monika, która jest również prezesem GKS „Boxeo”.  

– Byliśmy miło zaskoczeni tymi wyróżnieniami – mówi Rafał Zbylut. Dzięki temu wiemy, że to, co robimy, ma sens i przynosi promocję nie tylko Sylwii, mnie czy klubowi, ale również gminie. Motywuje to też do kontynuowania działań i osiągania coraz lepszych wyników. Mamy wielu młodych zawodników, którzy w przyszłości mają spore szanse, by zaistnieć w ringu.  

Jednym z nich może być Mateusz Kuczyński. Bokser dopiero niedawno zadebiutował, a już może się pochwalić srebrnym medalem wojewódzkich Mistrzostw Okręgu. Z tych samych zawodów Sylwia przywiozła już swoje trzecie złoto.  

– Z roku na rok poziom zmagań jest coraz lepszy – twierdzi trener. – My poprawiamy swoje umiejętności, ale potencjalni rywale również nie próżnują. Chwała Sylwii, że potrafiła po raz kolejny potwierdzić swoją dominację w województwie. Mateuszowi również należą się ogromne brawa. Jeszcze raz powtórzę – fajnie widzieć, że to, co robimy, ma sens i pozwala osiągać dobre rezultaty.  

Reprezentanci GKS „Boxeo” pozostają w ciągłym treningu przed następnymi zawodami. Na Sylwię Grygiel już w maju prawdopodobnie czeka kolejne wyróżnienie – bokserka weźmie udział w zawodowej gali bokserskiej w Świeciu.  

Ma się tam zmierzyć z miejscową zawodniczką – mówi Rafał Zbylut. – Będzie to walka pokazowa. Jak widać, sukcesy Sylwii nie pozostają bez echa nie tylko w naszej gminie, ale również w całym województwie. Myślę, że takie doświadczenie może jej tylko pomóc w kolejnych krokach w jej bokserskiej karierze.