Wyścig Sygneta Koronowo Challenge – poszukiwani wolontariusze!

Uczestnicy rajdu, którzy zdecydują się na start na dystansie długim, będą mieli do pokonania aż 75 kilometrów. (fot. Łukasz Piecyk)

Każda osoba powyżej 16. roku życia ma okazję pomóc, a dzięki temu stać się częścią organizacyjnego sukcesu, na jaki ma dużą szansę wyścig Sygneta Koronowo Challenge.  
 
Wydarzenie jest organizowane od roku 2016. Już debiutancka edycja pokazała, że wyścig organizowany wzdłuż Zalewu Koronowskiego jest rewelacyjnym pomysłem, gdyż na starcie stanęło ponad 600 zawodników z całego kraju. W tym roku ta liczba może być jeszcze okazalsza, co oczywiście wiąże się z różnymi problemami organizacyjnymi. Pomysłodawcy Sygnety Koronowo Challenge wierzą jednak, że przy pomocy osób dobrej woli wspomniane trudności uda się pokonać.

– Potrzebujemy przede wszystkim osób, które będą koordynowały wydarzenia na trasie – mówi Jarosław Lustig, organizator maratonu.  Chodzi o wskazywanie drogi w newralgicznych punktach. Niektóre będą zabezpieczone przez policję i straż pożarną, ale są też inne miejsca, które przez różne losowe wydarzenia mogą okazać się zgubne dla uczestników naszego wyścigu. Wolontariusze będą także odpowiedzialni za informowanie organizatorów o ewentualnych wypadkach i zagrożeniach. Mam jednak nadzieję, że takich zgłoszeń będzie jak najmniej. 

Trzecia edycja Sygneta Koronowo Challenge odbędzie się 14 kwietnia. Potencjalni wolontariusze będą musieli jednak wcześniej wziąć udział w spotkaniu organizacyjnym, które jest zaplanowane na początek przyszłego miesiąca.
 
– Mamy jeszcze około dwudziestu punktów do obsadzenia – informuje Jarosław Lustig. – Często słyszę pytanie: a co ja za to dostanę? Wolontariat jest pracą dobrowolną i bezpłatną, ale my chcemy docenić osoby, które nam pomogą. Oprócz nabycia cennego doświadczenia każdy wolontariusz otrzyma pamiątkową koszulkę i medal, a jeżeli jest osobą uczącą się, gmina Koronowo wyda odpowiedni dokument, dzięki któremu będzie można otrzymać dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej lub wyższej. 

Potencjalni wolontariusze mogą wysyłać swoje zgłoszenia do końca marca na adres email: promocja@um.koronowo.pl.