W lipcu w Bydgoszczy odbędą się mistrzostwa Europy U23 w lekkiej atletyce

fot. ilustracyjne

Około tysiąca młodych sportowców z całej Europy będzie walczyło o medale najstarszej kategorii młodzieżowców. Nie zabraknie oczywiście naszych reprezentantów, a przynajmniej kilku z nich to murowani faworyci do krążka.
12 czerwca 2015 roku. Tego dnia w norweskim Oslo obradowała Rada European Athletics. Jednym z głównych punktów zebrania był wybór miasta-gospodarza, który na lipiec 2017 roku przygotuje czempionat do lat 23. Decyzja zapadła – organizatorem 11. Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce będzie Bydgoszcz.
– Bardzo nas to cieszy – mówił wtedy ówczesny sekretarz generalny PZLA Piotr Długosielski. – Przed organizatorami teraz dwa lata trudnej pracy, która wierzę, że przyniesie efekt w postaci świetnie zorganizowanych mistrzostw.
Osoby odpowiedzialne za przygotowania wzięły sobie te słowa do serca. Na niespełna trzy miesiące przed mistrzostwami nie ma obaw co do organizacji zawodów.
– Aktualnie naszym głównym zadaniem jest rozprowadzenie biletów tak, by jak najwięcej miejsc na stadionie było zajętych – mówi Maciej Łopatto, oficer prasowy mistrzostw. – Mamy w planach między innymi spotkanie z wójtami naszego województwa, gdzie będziemy zachęcać do rozpowszechniania informacji o mistrzostwach w swoich regionach. Zapraszamy także wszystkie kluby kibica do zgłaszania zorganizowanych grup na mistrzostwa. Przygotowaliśmy dla nich specjalną pulę nieodpłatnych wejściówek.
Organizatorzy postanowili także przyciągnąć potencjalnych obserwatorów zmagań udziałem zawodników, którzy – choć wystąpią na młodzieżowych mistrzostwach – mają już na swoim koncie sukcesy w kategorii seniorskiej.
– Mamy czterech „superbohaterów”: Konrada Bukowieckiego, Sofie Ennaoui, Ewę Swobodę i Marię Andrejczyk – przedstawia Maciej Łopatto. – Są to nasi główni faworyci do medali. Każdy z nich odznacza się inną cechą. U Konrada jest to siła, Sofia to wytrzymałość, Ewa – oczywiście szybkość, a Maria – waleczność. Połączenie tych cech sprawia, iż w lipcu w Bydgoszczy szykują się nam niezwykle emocjonujące zawody.
Każdy z nas może stać się częścią tego wspaniałego wydarzenia, nie tylko jako kibic. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania się wolontariuszy, którzy będą mieli duże znaczenie dla sprawnego przeprowadzenia zawodów. Formularz rekrutacyjny dla nich oraz informacje o punktach sprzedaży biletów na 11. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce można znaleźć na stronie internetowej bydgoszcz2017.pl.