W Koronowie nagrodzono pracowników oświaty

W Koronowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej uhonorowano najlepszych dyrektorów szkół oraz nauczycieli (Fot. nadesłane)

13 października w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Koronowie nagrodzono wyróżniających się pracowników oświaty. Nagrody otrzymali najlepsi z najlepszych w 2017 roku. 

W uroczystości oprócz dyrektorów szkół i placówek oświatowych, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych uczestniczyli zaproszeni goście: starosta bydgoski Wojciech Porzych, burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński oraz przedstawiciele instytucji na stałe współpracujących ze środowiskiem oświatowym. 

Szacownych gości serdecznie przywitała dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Edukacji w Koronowie Ewa Chytła. Następnie głos zabrał burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński,  który w swoim wystąpieniu pogratulował i podziękował całemu środowisku oświatowemu za wkład pracy i duże zaangażowanie w działalność dydaktyczno-wychowawczą. Burmistrz podkreślił również ogromną rolę kształtowania postaw i wartości patriotycznych u młodych ludzi.  

Jak co roku Dzień Edukacji Narodowej był znakomitą okazją do uhonorowania wyróżniających się dyrektorów oraz nauczycieli szkół. Oto lista tych, którzy w 2017 roku zasłużyli na wyróżnienie: Wiesława Puchrowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Buszkowie, Mirosława Pietryga – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie, Zbigniew Głogowski – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie, Danuta Guz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie, Dariusz Wodnicki – Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie, Joanna Mazur – Szkoła Podstawowa nr 1 w Koronowie, Andrzej Stankiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Koronowie, Lucyna Rogaszewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Koronowie, Jolanta Mindak-Bielawska– Szkoła Podstawowa w Buszkowie, Beata Surdej – Szkoła Podstawowa w Mąkowarsku, Anna Kąkol – Zespół Szkół we Wtelnie, Barbara Kollmann-Bakalarska – Szkoła Podstawowa w Sitowcu, Ewa Dunisławska – Przedszkole Samorządowe w Koronowie, Jolanta Olejnik – Szkoła Podstawowa w Wierzchucinie Królewskim.  

Szczególnie ciepło podziękowano również nauczycielom, kończącym w tym roku szkolnym swoją przygodę ze szkołą. Uhonorowano następujących nauczycieli odchodzących na emeryturę: Marię Zielińską, Bożenę Dembek, Elżbietę Drozdowską, Alicję Kaczmarek, Jolantę Kmieciak, Hannę Kraska, Stanisława Lewandowskiego, Teresę Bygoszewską, Elżbietę Belę.  

Po odebraniu zasłużonych laurów nastąpiła część artystyczna obchodów. Zebrani goście przy kawie i tradycyjnym kawałku tortu mogli wysłuchać występu artystycznego zespołu S.V.P. Quartet w składzie: Maciej Drapiński – akordeon, Krzysztof Biernacki – klarnet, Paweł Kamiński – perkusja, Antoni Olszewski – kontrabas. Występ spotkał się z dużym uznaniem publiczności.