W Bydgoszczy zagrają dla Kubusia Lisik

Fot. nadesłane

W sobotę 20 maja o godzinie 17.30 na obiekcie sportowym przy ulicy Słowiańskiej 7 w Bydgoszczy odbędzie się ostatni – czwarty mecz domowy sezonu 2017 w rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Zawodnicy KS Bydgoszcz Archers zmierzą się z drużyną Olsztyn Lakers. Bilety w cenie 15 zł przeznaczone zostaną na leczenie Jakuba Lisik, chłopca chorego na wrodzoną łamliwość kości.

-Musicie być z nami i dopingować jak najmocniej naszych zawodników razem z Arczim i cheerleaderkami  Cheer  Queens Bydgoszcz aby wesprzeć ich w realizacji kolejnego kroku jakim są rozgrywki w I Lidze PLFA – zachęcają organizatorzy wydarzenia. – Przy okazji możecie pomóc małemu mieszkańcowi powiatu bydgoskiego.

7-letni Jakub od urodzenia choruje na łamliwość kości oraz mutyzm. Mimo swoich schorzeń jest dzieckiem pogodnym, uśmiechniętym i mającym swoje zainteresowania. Do tej pory miał już 30 samoistnych złamań. W ostatnim czasie zakończył leczenie złamanej łopatki. Jak informują jednak rodzice chłopca, wszystko zmierza w dobrym kierunku. Podczas najbliższego meczu wraz z Kubą będą kibicować sportowcom. Chłopiec rozpocznie rozgrywki, wykopując pierwszą piłkę.