W Brzozie wbiegną w Nowy Rok

Stowarzyszenie Brzoza Biega wraz z Urzędem Gminy Nowa Wieś Wielka i organizatorem wydarzenia – Hotelem Brzoza – zapraszają na IX Bieg Sylwestrowy 2015. Wydarzenie odbędzie się 31 grudnia o godzinie 12.00 w Brzozie.

– Mieszkańcy sołectwa oraz przybyli goście, jak co roku, pożegnają stary rok tradycyjnym biegiem – informują przedstawiciele Rowerowej Brzozy. – Sportowcy rywalizować ze sobą będą na dystansie dziesięciu kilometrów. Start i meta zlokalizowane zostaną przy Gimnazjum im. Karola Wojtyły.

Trasa sportowej rywalizacji prowadzić będzie przez ulice: Polną, Przemysłową, Kasztanową i Powstańców Wielkopolskich. Łącznie biegacze będą mieli do pokonania cztery pętle. Na mecie na każdego uczestnika czekać będą pamiątkowe medale i ciepły posiłek.

– Dla trzech pierwszych sportowców, zarówno w biegu kobiet, jak i mężczyzn, w kategorii open przewidziane są nagrody pieniężne – dodają przedstawiciele organizacji. – W kategoriach wiekowych zaś nagrodami będą trofea sportowe. Dodatkowo podczas biegu zostaną przyznane nagrody dla uczestników w przebraniach. Wybrani zostaną: najlepiej przebrany biegacz oraz para.

Po wydarzeniu organizatorzy zapraszają na bal sylwestrowy, który odbędzie się w Hotelu Brzoza.

Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w biegu, mogą zarejestrować się online za pomocą formularza na oficjalnej stronie organizacji Rowerowa Brzoza.