VIII edycja Biegów Ulicznych im. Braci Mikrutów już 29 kwietnia

Biegi od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. fot. Tytus Szabelski

Przed nami VIII edycja Biegów Ulicznych im. Braci Mikrutów. Podobnie jak w poprzednich latach przekrój kategorii jest bardzo szeroki, co zapowiada niezwykłe emocje.  Koronowskie wydarzenie odbędzie się już w najbliższą niedzielę 29 kwietnia 
 
Przedsięwzięcie rozpocznie się nietypowo, jednak dla koronowskich Biegów Ulicznych jest to tradycja, gdyż jako pierwsi na starcie pojawią się rodzice z dziećmi do lat 7. 

– Pobiegną oni rekreacyjnie na dystansie 200 m
 – mówi Jerzy Jasionowicz z Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koronowie.  Wydarzenie zawsze przebiega w rodzinnej atmosferze, stąd taki początek nie może dziwić.  

Kolejne biegi będą już rywalizacją indywidualną. Na dystansie 600 m wystąpią dzieci w wieku od 8 do 10 lat, a następnie taki sam bieg czeka uczestników kategorii od 11
. do 13. roku życia. Z dłuższym wyzwaniem spróbuje uporać się młodzież w wieku od 14 do 16 lat, która weźmie udział w kolejnym biegu. Tym razem trasa będzie obejmowała 1500 m. Po zakończeniu rywalizacji nastąpi dekoracja najlepszych zawodników, po której nastąpi kulminacja VIII edycji Biegów Ulicznych im. Braci Mikrutów – bieg główny na dystansie 10 000 m.  

– Trasa 
wiedzie ulicami Koronowa i ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – informuje Jerzy Jasionowicz.  Z doświadczenia wiem, że na starcie pojawią się zarówno osoby, które będą walczyły o jak najlepszy wynik, jak i tacy, którzy bieg potraktują rekreacyjnie. Nie zabraknie gratyfikacji w postaci medali, statuetek, pucharów i nagród rzeczowych dla czołowych biegaczy, ale docenieni zostaną wszyscy, gdyż każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Ponadto wszyscy zawodnicy z biegu głównego są uprawnieni do wzięcia udziału w loterii fantowej. Do wylosowania będzie aż 70 atrakcyjnych nagród rzeczowych!  

Organizatorzy na starcie wszystkich biegów spodziewają się łącznie ponad 500 osób, ale dokładna liczba nie jest jeszcze
 znana. Pomimo że zapisy online już się zakończyły, to w wydarzeniu ciągle można wziąć udział. Wystarczy w niedzielę w godz. 913 zgłosić się do biura zawodów, które położone będzie w hali sportowej MGOSiR-u przy ul. Wąskotorowej 4. Pierwszy bieg jest zaplanowany na godz. 10.30.