Uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi.

W piątek 21 kwietnia młodzież z klas piątych i szóstych przygotowała autorską akademię szkolną. (fot. nadesłane)

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi. W piątek 21 kwietnia młodzież z klas piątych i szóstych przygotowała autorską akademię szkolną, którą poprowadziła Julia Manicka.

Zebranym w sali gimnastycznej dzieciom i młodzieży szóstoklasiści Mateusz Finor i Kacper Kutkowski przedstawili wiadomości związane z genezą obchodów i flagę Międzynarodowego Dnia Ziemi. Kreatywność organizatorów akademii podziwiali także nauczyciele, którzy nie kryli zachwytu.

– Uczeń klasy piątej Aleks Drożniewski omówił wizję losów Ziemi, opartą na utworze Michaela Jacksona „Earth Song”, który następnie wykonał – mówi dyrektorka Anna Radzimierska. – Emocjonującą częścią akademii była loteria-niespodzianka przeprowadzona przez dziewczynki z klasy szóstej – Zuzannę Rupińską, Katarzynę Krakowską oraz Anitę Muszyńską. W jej trakcie szesnaście osób wylosowało koperty z nasionami kwiatów, które należy zasiać w ogródkach.

Podczas spotkania uczniowie przedstawili także prezentację związaną z własnymi zwierzętami domowymi oraz tym, jak się odpowiedzialnie nimi zajmować. W związku z pokazem dla młodszych dzieci młodzież z klasy szóstej: Kacper Kutkowski, Aleksander Olszewski, Jan Radzimierski, Katarzyna Krakowska oraz Julia Manicka przygotowała zabawę w identyfikację odgłosów domowych milusińskich.

Akademia pokazała, że dzieciom i młodzieży nieobce są również zasady i cele recyklingu. Udowodniła to w prezentacji Zuzanna Rupińska. Podsumowaniem spotkania były przytoczone przez Anitę Muszyńską ciekawostki związane z energią drzew. Po zakończonych uroczystościach cała społeczność szkolna wyszła na boisko, żeby z uśmiechem przytulić się do rosnących tam drzew.