Turniej strzelecki w Sicienku

Fot. nadesłane

Już po raz trzeci grupy strzeleckie z terenu gminy Sicienko powalczą o prestiżowy tytuł mistrza w Turnieju Drużyn Strzeleckich o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Sicienko „Hej, strzelcy wraz”. Organizatorem wydarzenia jest włodarz gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury. Rywalizacja rozpocznie się 4 listopada o godzinie 10.00 na boisku w Gliszczu.

– Aby wziąć udział w turnieju wystarczy zgłosić swoją kandydaturę do sołtysa – tłumaczą inicjatorzy. – W zawodach biorą udział reprezentacje sołectw złożone z czterech zawodników, którzy ukończyli osiemnaście lat i są mieszkańcami gminy. Organizatorzy mogą jednak zaprosić do udziału w zabawie drużynę składającą się z zawodników spoza regionu, tzw. „gości specjalnych”.

Kapitanem każdej z drużyn będzie sołtys lub wyznaczony przez niego sportowiec. Do stanowiska strzeleckiego członkowie grupy podchodzić będą według kolejności alfabetycznej, oddając strzały z odległości pięciu metrów w pozycji stojącej.

– Zawodnicy oddają trzy serie po dziesięć strzałów – tłumaczą zasady organizatorzy. – Kolejność, w jakiej będą rywalizować, uzależniona jest od liczby zgłoszonych drużyn.
W trakcie zabawy nie zabraknie drobnego poczęstunku, m.in. specjalnie przygotowanej na tę okazję grochówki, a także ciepłych napojów.