Tragedia na UTP: trzecia osoba zmarła w szpitalu

Zmarła trzecia ofiara tragicznych otrzęsin na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. To 20-letnia studentka, która przebywała w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Bydgoszczy. Przyczyna zgonu zostanie wyjaśniona podczas zaplanowanej sekcji zwłok.

Nieprzytomną kobietę przyjęto na oddział kilkanaście minut po telefonicznym zgłoszeniu o wydarzeniach w budynku UTP.  Przez dwa tygodnie hospitalizacji dziewczyna nie odzyskała przytomności.

Po tragedii do szpitala trafiło ponad dwadzieścia osób. 20-latka była ostatnią pacjentką, przebywającą w placówce.

W noc zabawy, lekarze walczyli o życie najciężej rannej studentki. Niestety, 24-letniej dziewczyny nie udało się uratować. Była pierwszą ofiarą zorganizowanych otrzęsin. Kilka dni później, w szpitalu zmarł drugi student – 19-letni mieszkaniec Torunia.

Śledztwo w sprawie tragedii na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym prowadzi Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ.

W studenckiej zabawie brało udział ok 1,2 tys. studentów. Jak poinformowały władze uczelni, aby impreza mogła odbywać się bezpiecznie, powinno się znajdować tam maksymalnie 800 osób.