To była już siódma edycja Majowego Pikniku Rodzinnego w Sicienku!

Wśród licznych wydarzeń towarzyszących rodzinnemu piknikowi każdy mógł znaleźć coś dla siebie. (fot. nadesłane)

Zabawy i konkursy dla najmłodszych, a także artystyczna uczta dla dorosłych podczas siódmej edycji Majowego Pikniku Rodzinnego w Sicienku zapewniły licznie zgromadzonym mieszkańcom mnóstwo atrakcji. Wydarzenie organizowane przez wójta Jana Wacha, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbyło się w sobotę 13 maja. 
 
Integracja wielopokoleniowa jest możliwa i znalezienie czasu na wspólną zabawę nie wymaga wielu wyrzeczeń – tak w tym roku brzmiała myśl majowego spotkania, które cieszyło się dużym powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców, ale także u pogody. Współtwórcami wielkiego rodzinnego święta byli w tym roku także młodzi mieszkańcy gminy wraz z nauczycielami, którzy przygotowali wyjątkowe występy artystyczne. 

To dzięki zaangażowaniu dyrektorów szkół, nauczycieli oraz pedagogów szkolnych dzieci i młodzież zaprezentowały swoje talenty na tzw. małej scenie – podkreśla wójt Jan Wach.Wspólnie mogliśmy więc podziwiać przedstawienie z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Samsiecznie, występ uczestników Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej, a także instruktorów WDK w Kruszynie Jakuba i Karola Żarnowskich. 

Młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie wystawili spektakl „Z ekologią za pan brat”, podczas którego zachęcali wszystkie rodziny do aktywnego działania na rzecz naszego środowiska. Całość urozmaicił akcent muzyczny w wykonaniu zespołu przygotowanego przez nauczyciela placówki Romualda Wiśniewskiego. W ślad za tematem przedstawienia uczestnicy pikniku poczęstowani zostali jabłkami i sokami prosto z lokalnej wytwórni. Następnie na scenie wystąpiły uczennice z Kruszyna Julka Otlewska oraz Zuzanna Sitarek z WDK, które zagrały na keyboardzie.  

– Występy dzieci i młodzieży jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – podkreślają organizatorzy. – Swój talent taneczny zaprezentowały dzieci z SP w Trzemiętowie oraz uczennice klasy V Zespołu Szkół w Wojnowie. Nie zabrakło lokalnych sportowców z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Gryf Wojnowo, którzy przygotowali pokaz zapasów. Serca publiczności całkowicie zdobył jednak występ muzyczny wojnowskich przedszkolaków.  

Wśród licznych wydarzeń towarzyszących rodzinnemu piknikowi każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najpopularniejszą atrakcją dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, zamki oraz malowanie twarzy. Dorośli zaś podziwiali pokazy wyszkolenia policyjnego psa i skierowane do nich akcenty muzyczne. 

Dla dorosłych widzów zaprezentowali się zespół muzyczny Rajd ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie oraz grupa Znak Czasu – wyliczają twórcy imprezy. – To wspaniałe świętowanie nie odbyłoby się bez pomocy wielu zaangażowanych w nie osób, w tym przedstawicieli lokalnych szkół, artystów i samych mieszkańców, którym serdecznie za to dziękujemy.