Święto Rabarbaru już w najbliższą sobotę

Można z niego korzystać na wiele sposobów. Stanowi składnik ciast, deserów i licznych przetworów – rabarbar, bo o nim tu mowa, swoje święto obchodzić będzie w Trzebieniu już 19 lipca. Święto Rabarbaru rozpocznie się o godzinie 14.

– Wśród atrakcji niedzielnego popołudnia znajdą się m.in. gry i konkursy, zarówno dla młodszych, jak i starszych gości z całego regionu – mówi Elżbieta Noskoau, Trzebienia. – Aby celebrować święto, będzie okazja do skosztowania potraw z rabarbarem, kompotu, dżemów, placków oraz ciast drożdżowych.

Na boisku przy świetlicy w Trzebieniu rozstawione zostaną dmuchane zjeżdżalnie. Tam też atrakcje dla najmłodszych zapewnią animatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu.

– W trakcie wydarzenia wspólnie zaśpiewamy również specjalnie ułożone na tę okazję piosenki, związane ze Świętem Rabarbaru – dodaje Maria Banach, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich.

Święto Rabarbaru w Trzebieniu odbędzie się już po raz dziewiąty. Rabarbar, którego skosztować będzie można w trzecią niedzielę lipca pochodzi z lokalnych plantacji. Organizatorzy wydarzenia: Koło Gospodyń Wiejskich i Rada Sołecka Trzebień – ułożyli specjalne zaproszenie dla mieszkańców regionu.