Sprawca potrącenia rowerzystki w areszcie

Fot. Łukasz Piecyk

Dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku i nieudzielenie pomocy poszkodowanej rowerzystce. Do zdarzenia doszło 30 października na drodze w Makowiskach. Cyklistka trafiła do szpitala.

Wypadek miał miejsce chwilę przed godziną 6.00 na drodze krajowej nr 10 w Makowiskach. Sprawca, po potrąceniu, odjechał z miejsca zdarzenia.

– Dyżurny bydgoskiej komendy skierował na miejsce patrol wypadkowy ruchu drogowego, który ustalił, że do potrącenia 52-letniej rowerzystki doszło podczas manewru wyprzedzania jej przez kierującego samochodem ciężarowym – tłumaczy st. asp. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszcz. – Sprawca nie zatrzymał się i odjechał, nie udzielając poszkodowanej pomocy.

Wykonane na miejscu czynności oraz analiza zabezpieczonych dowodów pozwoliły już kilka godzin po zdarzeniu ustalić i zatrzymać podejrzanego 51-letniego bydgoszczanina. Mężczyzna został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy.

Prokurator, po przeprowadzonym przesłuchaniu, wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sędzia, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, przychylił się do wniosku i aresztował go na dwa miesiące. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.