Spotkanie ekspertów w Bydgoszczy

(fot. nadesłane)

Bydgoszcz to miasto, w którym branża informatyczna od lat dynamicznie się rozwija i stanowi magnes dla wielu profesjonalistów świata teleinformatyki. Z tego powodu to właśnie tutaj odbędzie się Forum poświęcone usługom IT, będące pierwszym z cyklu spotkań The BSS Tour, organizowanych przez Fundację Pro Progressio. Patronat nad wydarzeniem objął Urząd Miasta Bydgoszcz oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Forum The BSS Tour odbędzie się w Bydgoszczy 25 kwietnia 2017. Konferencja kierowana jest przede wszystkim do kadry zarządzającej firm zainteresowanych usługami IT oraz do dostawców usług IT, stwarzając doskonałe miejsce do wspólnych rozmów, networkingu i poznania środowiska pracy branży informatycznej.

Głównym tematem jest branża IT oraz Polska jako dostawca usług IT dla Europy. Podczas wydarzenia zostaną omówione kwestie bezpośrednio i pośrednio wpływające na rozwój sektora IT, w tym wyzwania i możliwości w zakresie kadr, biur i procesów biznesowych. W trakcie BSS Tour w Bydgoszczy porozmawiamy o tym, jakie usługi IT są obecnie najbardziej pożądane, jakich kadr poszukuje sektor IT, jakich wymaga przestrzeni biurowych i w jaki sposób firmy IT powinny prezentować swoją ofertę – mówi Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio. W wydarzeniu udział wezmą goście z Polski i zagranicy reprezentujący przedsiębiorstwa oraz instytucje sektora publicznego. 

Usługi IT należą do najbardziej pożądanych w XXI wieku na całym świecie. Zawody informatyczne, w tym głównie programistyczne należą obecnie do najbardziej poszukiwanych w Polsce, Europie i na świecie. Już w tej chwili szacuje się, że w Europie brakuje około 200.000 programistów, a według Komisji Europejskiej do 2020 roku w UE potrzeba będzie około miliona pracowników IT.

Organizatorem konferencji jest Pro Progressio, Fundacja zajmująca się rozwojem sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce, uznana przez Polską Agencję Informacji i Handlu za najlepszą organizację otoczenia biznesu w roku 2016.

Szczegółowa agenda wydarzenia oraz ankieta zgłoszeniowa znajdują się pod linkiem: http://www.bsstour.com/bydgoszcz/ . Udział w spotkaniu jest bezpłatny.