Sołtysi z gminy Nowa Wieś Wielka spotkali się z policjantami

fot. KWP Bydgoszcz

We wtorek, 11 kwietnia, odbyło się spotkanie z sołtysami sołectw znajdujących się na terenie gminy Nowa Wieś Wielka. Uczestniczył w nim Komendant komisariatu na bydgoskich Wyżynach wraz z dzielnicowymi z tego terenu, którzy zainicjowali to wydarzenie.

Gospodarzem spotkania, które odbyło się w świetlicy wiejskiej w miejscowości Prądocin, był Wojciech Oskwarek, wójt gminy, który z inicjatywy Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz – Wyżyny mł. insp. Adama Jarosza zaprosił na nie sołtysów sołectw leżących na terenie gminy. Wzięli w nim również udział dzielnicowi asp. Karol Kęska, mł. asp. Adam Boniewicz oraz mł. asp. Tomasz Gołębiewski, którzy obsługują teren gminy Nowa Wieś Wielka.

– Podczas rozmów przybliżone zostały sylwetki dzielnicowych, sposoby kontaktu z nimi i z komisariatem na Wyżynach oraz funkcjonowanie Punktów Przyjęć Interesantów w Brzozie i Nowej Wsi Wielkiej – informuje st. asp. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz. – Omówiono także działanie aplikacji „Moja Komenda”.

Następnie Komendant komisariatu na bydgoskich Wyżynach przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie gminy podpierając to danymi statystycznymi. Podczas spotkania zaprezentował istotę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a w szczególności sposobu wykorzystania internetowej platformy do wymiany informacji. Komendant omówił przypadki już zgłoszone w 2016 roku w ramach KMZB, ich rodzaj, sposób zakończenia sprawdzeń przez Policję. Na kanwie tego wywiązała się dyskusja.

Sołtysi wskazali miejsca, które należy objąć służbą patrolową, podkreślając jednocześnie jak ważna w działaniach wszystkich podmiotów jest wymiana informacji.