Śladem lasów, których już nie ma – gmina Sicienko organizuje rajd rowerowy

Zapisów dokonywać można w Urzędzie Gminy w Sicienku (Fot. Pixabay)

Majówka to doskonały czas, by wyjąc swój rower i ruszyć zwiedzać region! A taka okazja nadarzy się już 12 maja podczas XII Rajdu Rowerowego „Na dwóch kołach przez gminę – po drogach i bezdrożach”. Hasłem przewodnim wydarzenia jest „Był las” – trasa prowadzi bowiem w znacznej mierze przez tereny dotknięte sierpniową nawałnicą.

Rowerzyści wystartują o godz. 10.00 z Sicienka. Trasa prowadzić będzie przez miejscowości: Kasprowo, Trzemiętowo, Gliszcz, Samsieczno, Marynin, Gliszcz Kolonię (gdzie będzie można zobaczyć szkody, jakie poczyniła w lasach sierpniowa nawałnica), Wierzchucinek, Nowaczkowo, Wojnowo, Osówiec, Dąbrówkę Nową do Sicienka. W sumie cykliści przejadą ok. 40 km.

Zakończenie Rajdu nastąpi przy ITK w Sicienku, gdzie trwać będzie Majowy Piknik Rodzinny.

Udział w wydarzeniu jest płatny. Wpisowe dla osób pełnoletnich wynosi 5 zł. W ramach tego uczestnicy rajdu mają zagwarantowany słodki poczęstunek w świetlicy w Wierzchucinku, kiełbaskę z grilla na zakończenie oraz upominek.

Zgłoszenia chęci udziału przyjmuje Katarzyna Batka w Urzędzie Gminy w Sicienku, ul. Mrotecka 9, pok. nr 7a lub telefonicznie pod nr 52 58 70 757. Zgłoszenia grupowe należy składać do 7 maja.