Rusza Koronowo Cup!

Już jutro rozpocznie się premierowy turniej z cyklu o nazwie „Koronowo Cup”. Na pierwszy ogień pójdą dzieci z rocznika 2001-2002 czyli trampkarze.

Celem turnieju jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz kobiet. Organizatorem całego cyklu jest Victoria Koronowo.

– W turnieju trampkarzy weźmie udział 10 zespołów – opowiada Jerzy Jasionowicz, koordynator. – Drużyny podzielimy na dwie grupy. Pierwsze dwa zespoły z każdej grupy awansują do tzw. „grupy złotej”. Dołączy do nich najlepsza drużyna z trzeciego miejsca. Pozostałe ekipy zagrają w „grupie srebrnej”.

Dla najlepszych drużyn zostaną przygotowane nagrody.

– Będzie to sprzęt sportowy – mówi Jasionowicz. – Sponsorami nagród jest Gmina Koronowo, firma Akomputer Systemy Informatyczne oraz Bank Spółdzielczy.

Turniej Koronowo Cup odbywa się regularnie od 2010 roku.

– Z roku na rok uczestniczących drużyn jest coraz więcej – twierdzi koordynator. – Tendencja jest jednak trochę niższa niż 2-3 lata temu, gdyż moim zdaniem osiągnęliśmy pułap, który może być już nie do przeskoczenia. Powoli staramy się postawić na jakość a nie ilość.

Potwierdzeniem słów Jasionowicza mogą być atrakcje jakie czekają zarówno na zawodników, jak i przybyłych kibiców.

– W trakcie jednego z turniejów odbywać będą się pokazy trików piłkarskich – mówi Jasionowicz. – Zostaną one zaprezentowane przez czołowych freestylerów w Europie czyli Dawida Krzyżowskiego i Pawła Skórę. Występowali oni m.in.: podczas finału Ligi Mistrzów w Berlinie czy też na meczach EURO 2012. Panowie pojawią się w Koronowie na turnieju w ostatni weekend lutego.

Imponować może także obsada sędziowska.

– Chodzi o Mariusza Korpalskiego – opowiada koordynator. – Będzie on rozstrzygał mecze młodzików. Ten turniej jest zaplanowany na 7 lutego.

Więcej informacji o cyklu można znaleźć pod adresem www.koronowocup.pl. Początek jutrzejszego turnieju o godzinie 8:30 na hali MGOSiR w Koronowie.

Drużyny występujące w Turnieju Trampkarzy:
– BKS Bydgoszcz
– Victoria Koronowo I
– KS Łochowo
– GLKS ANMAR Osielsko
– MKS Trzemeszno
– KP GOLDEN GOAL BYDGOSZCZ
– BKS Chemik Bydgoszcz 2002
– Victoria Niemcz
– Unia Swarzędz
– Victoria Koronowo II