Rower zamiast traktora

Rok temu w rajdzie wzięło udział ponad 600 osób. (fot.nadesłane)

Syngenta Koronowo Challenge po raz drugi zagości na drogach gminy Koronowo. Maraton rowerowy dla miłośników kolarstwa górskiego odbędzie się 22 kwietnia.

– W zeszłorocznej edycji wzięła udział rekordowa, jak na debiutującą w kalendarzu imprez rowerowych, liczba uczestników – informuje Zenon Rydelski z Urzędu Miasta i Gminy Koronowo. – Rok temu do rywalizacji przystąpiło 633 zawodników z całego kraju, w tym kilkudziesięciu rolników.

Rozkład wiekowy naprawdę imponuje, bo najmłodszy uczestnik miał wtedy trzy lata, a najstarszy – blisko 70.

– Impreza została tak dobrze odebrana i oceniona, że postanowiliśmy nie tylko jeszcze raz zorganizować zawody, ale również zaskoczyć wszystkich zupełnie nowymi trasami – dodaje przedstawiciel magistratu. – Dwa główne dystanse przebiegać będą przede wszystkim przez tereny wiejskie i leśne. Całkowicie zmienione trasy pozwolą odkryć zawodnikom nowe zakątki gminy Koronowo.

Na uczestników czeka pięć tras. Blisko kilometrowe i półtorakilometrowe odcinki przygotowano dla dzieci od 3. do 11. roku. Pozostali będą mieli do wyboru 15, 47 lub 73 kilometry. Kolarze rozpoczną i zakończą swojego zmagania w Pieczyskach. Stąd właśnie zaporą wodną dojadą w tereny leśne. Następną częścią trasy będzie tor dla samochodów terenowych.

– Liczne zjazdy, podjazdy, przejazd przez strumyk poprowadzą w dalszą część trasy – wylicza Zenon Rydelski. – Nie może zabraknąć Parku Grabina, który niejednemu zawodnikowi pierwszej edycji dał się mocno we znaki. Niewątpliwą atrakcją naszej gminy jest najwyższy w Europie most kolejki wąskotorowej, którym również zawodnicy będą się ścigać.

Syngenta Koronowo Challenge jest także częścią cyklu Pucharu Polski XCM i to m. in. zmagania w gminie Koronowo pomogą wyłonić zwycięzcę głównej nagrody. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie maraton.koronowo.pl.