„Rekiny” z Osielska pokazały klasę podczas Okręgowych Zawodów Pływackich w Bydgoszczy!

Z tych dziarskich pływaków możemy być dumni. (fot. archiwum KS „Rekiny” Osielsko)

W Bydgoszczy na basenie Sardynka odbyły się Okręgowe Zawody Pływackie. Wzięli w nich udział reprezentanci Klubu Sportowego „Rekiny” Osielsko, którzy zgarnęli sporo kolorowych medali!

Zawody dzieliły się na trzy bloki. W pierwszym z nich klub reprezentowało 19 młodych adeptów pływania. Swoje debiuty zaliczyli: Dominika Budzyn, Blanka Chruścicka, Alicja Jendruszewska, Amelia i Julia Zygmunt, Lenart Antonioli, Miłosz Gawron, Jakub Siewiorek i Michał Ługowski. Startowali także: Lavinia i Magnus Antonioli, Zuzanna Tarkowska, Wojciech Bednarek, Marceli Kowalski, Szymon Podolski, Bartosz i Wojciech Staszewscy, Wiluś Wiktor i Michał Krasiński.

– Michałowi udało się wywalczyć dwa medale: srebrny i brązowy – mówi Jakub Grzelak, trener „Rekinów”. – Dodatkowo wygrał rywalizację w kategorii najlepszego zawodnika w roczniku 2010. Warto zaznaczyć, że dobrym wynikiem popisali się również Dominika Budzyn oraz Bartosz Staszewski, zajmując piąte miejsce.

W drugim bloku występowali 10- i 11-latkowie w oddzielnych kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy wystąpili: Alicja Andrykowska, Pola Piekut i Jakub Jendruszewski, a kolejny raz w zawodach płynęli Maja Jaranowska, Pola i Błażej Karolczakowie, Nikola Wiktorska, Patrycja Wojciechowska, Piotr Górecki, Marcel Główczewski i Igor Migdalski. Rekord życiowy oraz piąte miejsce zajęły Maja w stylu motylkowym i zmiennym oraz Nikola w stylu motylkowym. Z kolei Pola Karolczak była trzecia w stylu klasycznym oraz szósta w zmiennym. Dwukrotnie czwarta była Patrycja Wojciechowska w stylu dowolnym i zmiennym. Wśród chłopców w stylu motylkowym nowym rekordem i brązowym medalem popisał się Igor Migdalski.

W ostatnim, trzecim bloku wystąpiła debiutantka Michalina Kalka oraz stały bywalec zawodów Jakub Dober, zdobywając srebrny medal w stylu grzbietowym i brązowy w stylu klasycznym.

– Cieszy mnie fakt, że zawodnicy pobili swoje rekordy życiowe i przełamali wiele barier związanych ze startem w zawodach – dodaje trener „Rekinów”. – Pobiliśmy też rekord w liczbie zawodników startujących w barwach naszego klubu. Było ich bowiem aż 32, a to o 9 więcej niż w podczas zeszłorocznych zawodów mikołajkowych, gdzie ustanowiono poprzedni rekord.