Regulamin rozstrzygnie o awansie „Dębów”

Pomiędzy drużynami UKS Dęby Osielsko a KSB Wrocław jest remis. Ustalenie kolejności drużyn w takiej sytuacji rozstrzygane jest dzięki zasadom Regulaminu Ekstraligi Baseballu.
O tym, która drużyna znajdzie się wyżej w tabeli, decyduje w głównej mierze liczba wygranych meczów. Jeżeli zwycięstw obu zespołów jest tyle samo, wówczas decydujące są bezpośrednie mecze. Ważny jest także tzw. „Team Quality Balance”, w którym zawarte są szczegółowe wyliczenia dotyczące obiegów i ich stosunek do zmian rozegranych przez team. Oprócz tych zasad, regulamin przewiduje jeszcze inne ustalenia, w przypadku gdyby pomiędzy drużynami nadal był remis.

O sytuacji „Dębów” zadecyduje właśnie TQB. Baseballiści z Osielska nie zagrają już w tym sezonie z rywalami z Wrocławia, co po uwzględnieniu obliczeń TQB oznacza, że muszą wygrać przynajmniej jedno spotkanie więcej niż KSB. Obecnie, wrocławianie są w lepszej sytuacji.

Wszystko mogłoby ulec zmianie, gdyby do remisu dołączył trzeci zespół, jednak takie wyliczenia to tylko spekulacje. Warto raczej skupić się na kibicowaniu osielszczanom i trzymać kciuki za ich, miejmy nadzieję, przyszły awans.