Regionalny Turniej Gmin w Sportach Strzeleckich odbył się w gminie Nowa Wieś Wielka

Turniej odbywał się pod honorowym patronatem Wojciecha Oskwarka, wójta gminy Nowa Wieś Wielka i Wojciecha Porzycha, starosty powiatu bydgoskiego. (fot. nadesłane)

Regionalny Turniej Gmin w Sportach Strzeleckich już po raz trzeci odbył się w gminie Nowa Wieś Wielka. Wydarzenie, w którym udział wzięło trzynaście drużyn, zorganizowane zostało w sobotę 6 maja. Oficjalnego otwarcia dokonali: Włodzimierz Tomczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz prezes UKS „Kuźnia” Romuald Rogowski.

W ciągu czterech godzin reprezentanci gmin rywalizowali w czterech konkurencjach: karabinek pneumatyczny, pistolet pneumatyczny, łuk sportowy i rzut granatem. Ocenie poddano zarówno indywidualne uczestnictwo, jak i zmagania drużynowe.

W zawodach doskonale spisali się reprezentanci gminy Nowa Wieś Wielka, którzy drużynowo zdobyli pierwsze miejsce w strzelaniu z łuku sportowego. W tej konkurencji złoty medal indywidualnie wywalczyła Roksana Ciągotura. W rzucie granatem na celność podium zdominowali reprezentanci gminy Nowa Wieś Wielka – Rafał Wójcik, który zajął pierwsze miejsce oraz Arnika Jaroch, zdobywczyni trzeciego miejsca. Zawodniczka ta została uznana także za najlepiej strzelającą dziewczynę zawodów.

Tytuł Snajpera Turnieju zdobył Jacek Borowicz z Torunia, najmłodszym zaś uczestnikiem spotkania była jedenastoletnia Kinga Borowiak i to jej przypadł puchar za odwagę i wolę walki.

Puchary, pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe ufundowały gminy, które organizowały wydarzenie – Nowa Wieś Wielka oraz Złotniki Kujawskie.

Turniej odbywał się pod honorowym patronatem Wojciecha Oskwarka, wójta gminy Nowa Wieś Wielka i Wojciecha Porzycha, starosty powiatu bydgoskiego.