Przed nami Regionalny Turniej Gmin w Sportach Strzeleckich w Nowej Wsi Wielkiej

Fot. Gminny Ośrodek Kultury Nowa Wieś Wielka

Po raz czwarty w Nowej Wsi Wielkiej odbędzie się Regionalny Turniej Gmin w Sportach Strzeleckich. Której reprezentacji uda się ustrzelić zwycięstwo w zawodach?  
 
Wydarzenie organizowane pod honorowym patronatem starosty bydgoskiego Wojciecha Porzycha oraz wójtów gmin Nowa Wieś Wielka i Złotniki Kujawskie ma na celu popularyzację sportów strzeleckich. 

– Chciałbym
, żeby to zadziałało jak wirus, w pozytywnym tego słowa znaczeniu – mówi Romuald Rogowski, organizator i prezes UKS-u Kuźnia Nowa Wieś Wielka.  Turniej ma być przede wszystkim zabawą, choć będzie rozgrywany pod nadzorem profesjonalnych sędziów. Liczę, że ktoś przyjdzie spróbować swoich sił, a strzelectwo sportowe wciągnie go i będzie kontynuował swoją przygodę z tą piękną dyscypliną.  
W zmaganiach wezmą udział trzyosobowe reprezentacje gmin lub miast, które będą mierzyły się w następujących konkurencjach: strzelanie z pistoletu pneumatycznego, strzelanie z karabinu pneumatycznego, rzut granatem ćwiczebnym do celu oraz strzelanie z łuku sportowego.  

– Ukoronowaniem rywalizacji miał być pojedynek strzelecki pomiędzy wójtami czy burmistrzami – informuje Romuald Rogowski. – Niestety, nasi samorządowcy nie są zbyt skorzy do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Prawdopodobnie każda z drużyn wytypuje swojego przedstawiciela, który stanie do pojedynku jako reprezentant gminy. 
 

Zawody odbędą się 12 maja na terenie orlika, zaś organizatorzy czekają na zgłoszenia od gmin do 8 maja. 
 

– W zasadzie potrzebne są tylko dobre chęci do zabawy – twierdzi prezes UKS
-u Kuźnia Nowa Wieś Wielka. – Broń do rywalizacji zapewniamy my. Oprócz emocji sportowych daję gwarancję, że nie zabraknie dobrej atmosfery. Pomoże w tym na pewno koncert zespołu Duan, który wystąpi ze swoją irlandzką muzyką. Dla uczestników tradycyjnie zostanie też przygotowany słodki poczęstunek, grochówka oraz kawa czy herbata, a najlepsi zostaną uhonorowani dyplomami, pucharami, medalami i statuetkami.  

Zgłoszenia do zawodów można przesyłać na adres mail
: uks-kuznia-nww@wp.pl lub bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Wielkiej.