„Polska Biega”, więc pobiegł i Dobrcz

Organizatorem imprezy był GLKS w Dobrczu. (fot. nadesłane)

Mieszkańcy gminy Dobrcz już po raz jedenasty włączyli się w ogólnopolskie wydarzenie sportowe „Polska Biega”. Impreza, w której udział wzięło prawie 140 osób, odbyła się w sobotę 20 maja.

W tym roku spotkanie podzielone zostało na cztery biegi: dla uczniów klas III i młodszych szkół podstawowych, uczennic klas IV-VI oraz chłopców z tych samych roczników, a także bieg główny, w którym wystartowali gimnazjaliści, młodzież ponadgimnazjalna oraz dorośli.

– Najmłodsi startowali na dystansie pół kilometra, na pętli wytyczonej w parku przy Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie – relacjonuje Robert Mądry, koordynator biegu. – Młodzież z klas IV-VI wystartowała na dłuższej pętli. Ta trasa liczyła około ośmiuset metrów. W karolewskim parku zmierzyli się także najstarsi zawodnicy biegu.

W tegorocznej rywalizacji wystartowało 139 zawodników. Liczba ta nie pozwoliła zbliżyć się do rekordu frekwencji wynoszącego ponad 160 osób.

– Wszyscy startujący ukończyli swoje biegi, a co najważniejsze obyło się bez kontuzji – podkreślają organizatorzy. – Nad bezpieczeństwem zawodów czuwały ratowniczki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrczu, a także druhowie z Dobrcza i Wudzyna.

Zwycięzcami wśród najmłodszych uczestników zmagań, w obu kategoriach dziewcząt i chłopców, zostali: Olga Królikowska oraz Kacper Porzuczek. Wśród klas IV-VI złote medale sędziowie zawiesili na szyjach Zuzanny Bony oraz Remigiusza Burczyńskiego. Ze zwycięstwa wśród gimnazjalistów cieszyć się mogli Zuzanna Bendit i Mateusz Boczek, w placówkach ponadgimnazjalnych zaś Justyna Łazarz i Łukasz Bartczak.

Najmłodszym zawodnikiem biegu była Marta Woźniak, która w czerwcu skończy cztery latka.

– Na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, wręczany przez wójta gminy Dobrcz Krzysztofa Szalę oraz sędziów: Tadeusza Cygana i Karola Polackiego – tłumaczy Robert Mądry. – Dla pierwszych sześciu zawodników każdej kategorii przygotowaliśmy także drobne upominki. Za wsparcie i zapewnienie bezpieczeństwa podczas imprezy wyróżnienia powędrowały także do strażaków.

Organizatorem imprezy był GLKS w Dobrczu: prezes Marek Ciesielski, członek klubu Roman Nalazek oraz Robert Mądry, koordynator biegu.