Policyjne działania w podbydgoskiej Brzozie

Fot. Łukasz Piecyk

Policjanci z bydgoskich Wyżyn obserwowali skrzyżowanie w Brzozie. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Policyjne kamery namierzały kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. Mundurowi „rozliczali” tych, którzy popełniali wykroczenia.

– Dzisiaj już od wczesnych godzin porannych policjanci z bydgoskich Wyżyn przez kilka godzin obserwowali zachowania kierowców oraz pieszych w miejscowości Brzoza – informuje podkom. Przemysław Słomski z bydgoskiej policji. – Szczególnym nadzorem objęli bardzo ruchliwe skrzyżowanie ulicy Łabiszyńskiej z Bydgoską, które stanowi połączenie drogi wojewódzkiej z drogą krajową. Działania są efektem spotkań z mieszkańcami Brzozy, którzy wskazywali liczne przykłady łamania przepisów ruchu drogowego na tym skrzyżowaniu.

Funkcjonariusze do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Samochód „uzbrojony” w kamery namierzał kierowców lekceważących podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wskazany przez operatora kamer kierujący, musiał się liczyć z konsekwencjami, po zatrzymaniu przez patrol z bydgoskich Wyżyn.

– Podczas działań policjanci ukarali mandatami karnymi dziewięciu kierowców, a w dwóch przypadkach pouczyli – informuje funkcjonariusz. – Zatrzymali też jeden dowód rejestracyjny od pojazdu. Jak się okazało, wszyscy wpadli, gdy niestosowali się do znaku F 10, czyli skręcali w lewo z pasa przeznaczonego do jazdy na wprost lub do skrętu w prawo.

Bydgoscy policjanci zapowiadają niebawem kontynuację takich działań.