Policjanci udaremnili próbę samobójczą

Fot. Łukasz Piecyk

Policjanci z bydgoskiego Błonia uratowali życie młodemu mężczyźnie, który chciał skoczyć z wiaduktu przy ul. Grunwaldzkiej. Prowadzona przez mł. asp. Michała Krzemkowskiego umiejętnie rozmowa skutecznie odwiodła desperata od zamiaru skoczenia. 21-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło wczoraj, tuż przed godziną 5.00. Po otrzymaniu informacji od świadka, dyżurny policji na miejsce natychmiast skierował mundurowych.

– Gdy policjanci przyjechali na miejsce, zobaczyli młodego mężczyznę stojącego za barierką – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz. – Natychmiast jeden z funkcjonariuszy – mł. asp. Michał Krzemkowski – skierował swoje kroki do desperata. Jednak zanim podszedł zapytał, czy może się zbliżyć. W tym samym czasie drugi funkcjonariusz, post. Paweł Ćwikliński, zadbał o bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym rejonie.

Rozmowa z mężczyzną przyniosła oczekiwany rezultat. Mężczyzna nie tylko podał powód swojego zachowania, ale przede wszystkim wrócił z powrotem za barierkę, gdzie był już bezpieczny. Roztrzęsionego 21-latka do czasu przyjazdu załogi pogotowia, policjanci zabrali do radiowozu, by się ogrzał.