Podwójny sukces

Historia „S.O.S.” opowiada o trudnym momentach, jakie niesie ze sobą wiek dorastania. (fot. nadesłane)

Zespoły teatralne prowadzone w Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach zdobyły uznanie i nagrody w odbywających się XXVI Konfrontacjach Teatralnych w Bydgoskim Pałacu Młodzieży. Białobłockie GCK co roku bierze udział w artystycznych zmaganiach, jednak jak zaznaczają jego przedstawiciele – dawno takiego sukcesu nie osiągnęli. 
 
Aktorska nagroda zespołowa i drugie miejsce dla najmłodszej grupy ISKRY za pantomimę „Śnieżka” oraz triumf grupowy i pierwsze miejsce za spektakl „S.O.S.” dla zespołu Grawitacja to wielkie sukcesy młodych artystów i ich instruktorki teatralnej Józefiny Szałańskiej.  

– Sztuka pantomimy należy do jednej z trudniejszych, ale dzieci jak na swój młody wiek poradziły sobie doskonale – komentuje Józefina Szałańska. – Starsi artyści zaś wystawili spektakl premierowy, w pisanie którego włączyli się wszyscy jego uczestnicy.  

Historia „S.O.S.” opowiada o trudnym momentach, jakie niesie ze sobą wiek dorastania, co powoduje izolację młodych ludzi i zamykanie się w ich własnym świecie. Tytuł jest apelem skierowanym do rodziców i przyjaciół o pomoc, a także zrozumienie.  

Borykająca się z problemami młodzież popada często w izolację od społeczeństwa i tylko wspólne działanie stanowi pomost do akceptacji siebie oraz innych – dodała Józefina Szałańska, nie kryjąc radości z osiągniętych przez jej podopiecznych sukcesów.