Piłkarskie zmagania

Druga edycja turnieju PECA Cup zapowiada się niezwykle interesująco.

Wydarzenie jest przygotowywane przez amatorski zespół PECA Galaktyczni we współpracy z klubem LKS Dąbrowa Chełmińska. Podobnie jak to było przed rokiem, kiedy została rozegrana debiutancka edycja jednodniowej rywalizacji, rozgrywki odbędą się w pierwszej połowie sierpnia, a konkretnie piątego dnia tego miesiąca.

– Pierwsza edycja spotkała się z pozytywnym odbiorem, dlatego postanowiliśmy kontynuować inicjatywę – mówi Mirosław Cierzniakowski z PECA Galaktyczni. – W zeszłym roku do rozgrywek przystąpiło czternaście zespołów, w tym roku udział zadeklarowało dwanaście drużyn. Spotkania będziemy rozgrywać jednocześnie na boisku i orliku w Dąbrowie Chełmińskiej.

W premierowej edycji siłę swojej ekipy pokazali gospodarze czyli zespół PECA Galaktyczni, który zwyciężył w finale Znajomych Sędziego. Na trzecim miejscu uplasował się LKS Dąbrowa Chełmińska I.

– O obronę tytułu nie będzie łatwo – twierdzi Mirosław Cierzniakowski. – Mimo, iż w tegorocznej edycji wystąpi mniej drużyn, wydaje mi się, że poziom turnieju powinien być lepszy niż było to rok temu.

Walka o zwycięstwo na pewno będzie zacięta, gdyż nagrody przewidywane dla najlepszych są bardzo okazałe.

– Triumfator drugiej edycji PECA Cup otrzyma 1500 złotych do podziału – informuje organizator. – Ponadto przewidujemy gratyfikacje finansowe dla pozostałych zespołów z czołówki stawki oraz puchary. Nikt jednak nie opuści turnieju z pustymi rękoma. Każdy z zespołów otrzyma statuetkę potwierdzającą udział w zmaganiach. Planujemy także wyróżnić najlepszych zawodników.

W drugiej edycji PECA Cup wezmą udział:
1. Azzurrini;
2. Beds.pl;
3. Bohamet S.A.;
4. Drużyna Mistrzów;
5. LKS Dąbrowa Chełmińska I;
6. LKS Dąbrowa Chełmińska II;
7. Młodzi Gniewni;
8. OSP Grzybno;
9. PECA Galaktyczni;
10. Stary Fordon;
11. Voip24sklep.pl;
12. Znajomi Sędziego.

Drużyny będą rywalizować w trzech grupach, które zostaną rozlosowane dzisiaj tj. 28 lipca o godzinie 18:00 na boisku w Dąbrowie Chełmińskiej. 5 sierpnia początek rywalizacji jest przewidywany na godzinę 9:00. Tego dnia zarówno dla zawodników jak i przybyłych na turniej kibiców zostanie przygotowany posiłek.