Piłkarskie ferie

Młodzicy Spójni okazali się bezkonkurencyjni w swojej kategorii wiekowej. (fot. nadesłane)

Tygodniowa rywalizacja przyciągnęła do Białych Błot blisko sześćdziesiąt drużyn z całego województwa kujawsko-pomorskiego i nie tylko.  
 
Organizatorem IV Noworocznego Turnieju Piłki Nożnej był GKS Spójnia Białe Błota. Dzieci rozgrywały spotkania w drugim tygodniu ferii zimowych – od 6 do 12 lutego.  

– Turniej został podzielony na kategorie wiekowe – opowiada Mirosław Krumrych, prezes Spójni. – Rozpoczęliśmy poniedziałkowymi zmaganiami dla dzieci z rocznika 2010 i młodszych, a każdego kolejnego dnia do gry przystępowali starsi. W ostatnim dniu turnieju zagrały dzieci urodzone w roku 2001. 

Kibice zgromadzeni na hali sportowej w Białych Błotach mieli szansę podziwiać najlepszych adeptów piłki nożnej z każdej części naszego województwa, choć do rywalizacji przystąpiły także m.in. dwa zespoły z Gniezna. 

– Poziom rozgrywek był bardzo wysoki – twierdzi prezes Krumrych. – W trakcie niektórych spotkań trudno było uwierzyć, że w taki sposób grają tak młodzi zawodnicy. O zwycięstwach często decydowały detale. 

W licznym gronie drużyn biorących udział w IV Noworocznym Turnieju Piłki Nożnej nie zabrakło także przedstawicieli gospodarzy, czyli zespołów Spójni. Co więcej, młodzi zawodnicy z Białych Błot zakończyli turniej z sukcesami! Drużyna z rocznika 2005 zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej, a zespoły z roczników 2007 i 2004 okazały się bezkonkurencyjne, wygrywając swoje kategorie. 

– Jesteśmy zadowoleni zarówno z organizacji turnieju, jak i z wyników, które osiągnęliśmy – mówi Mirosław Krumrych. – Młodzi piłkarze Spójni, którzy już teraz przygotowują się do drugiej części sezonu na trawie, pokazali, że w Białych Błotach piłka nożna ma się dobrze i idzie w odpowiednim kierunku. 

Dla najlepszych zespołów zostały przygotowane puchary ufundowane przez wójta gminy Białe Błota Macieja Kulpę. Nikt jednak nie wyjechał do domu z pustymi rękoma. 

– Wszystkim zawodnikom, bez względu na zajęte miejsce, wręczyliśmy pamiątkowe medale – mówi prezes GKS Spójni Białe Błota. – Chcieliśmy, aby każdy z przyjeżdżających tutaj młodych piłkarzy miał z turnieju dobre wspomnienia. Najważniejsze nie były wyniki, ale możliwość zapewnienia dzieciom spędzenia przynajmniej jednego dnia ferii w aktywny sposób.  

IV Noworoczny Turniej Piłki Nożnej miał też charakter społeczno-edukacyjny. Dzieci spotkały się z aspirantem Szymonem Porażyńskim z KM Policji w Bydgoszczy, który porozmawiał z zawodnikami o szkodliwości używek oraz o tym, w jaki sposób się przed nimi bronić.