Pięściarki z Dąbrowy Chełmińskiej podbijają Chiny

Igrzyska w Soczi trwają, ale Polacy już mają powody do dumy. To za sprawą czterech złotych medali. Z kolei w Qian’an pięściarki z Dąbrowy Chełmińskiej także reprezentują nasz kraj. Póki co docierają do nas same pozytywne informacje. Razem z zawodniczkami, w podróż do Chin wyruszył również trener Tomasz Różański, który na bieżąco informuje, jak wygląda sytuacja.

Jedną z reprezentantek, zarówno naszego regionu jak i kraju jest Grażyna Grygiel. W Chinach zawodniczki z Dąbrowy Chełmińskiej biorą udział we wszelkiego rodzaju walkach. Zazwyczaj są to sparingi ośmiorundowe, prowadzone na przemian z różnymi partnerkami. Średnio co drugi dzień sportowcy toczą mecze międzypaństwowe.

Super wypadła Grażyna Grygiel (60 kg), która dzielnie stawiała opór zawodniczce nr 1 młodzieżowej kadry Chin w wadze Olimpijskiej Gao Meiling – tak selekcjoner opisuje jedną z walk (za: Polskiboks.pl).

W dzisiejszym pojedynku nasze zawodniczki wywalczyły aż 3 punkty. Tak dobry wynik sprawił, że mecz z reprezentacją Chin zakończył się remisem.