Oddali krew dla policjanta z Solca Kujawskiego

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy „wodniacy” oddali krew na rzecz naszego kolegi policjanta – dzielnicowego z KP w Solcu Kujawskim sierż. szt. Wojciecha Wesołowskiego. Do jego leczenia potrzebna jest krew lub osocze. Każdy może pomóc zgłaszając się m.in. do RCKiK w Bydgoszczy.

Policjanci nie zapominają o chorym koledze z Solca Kujawskiego. Na apel z prośbą o krew dla dzielnicowego sierż.szt. Wojciecha Wesołowskiego odpowiedziało już wielu funkcjonariuszy. Dołączyli do nich też policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Mundurowi w prawie pełnym składzie zgłosili się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy ulicy Markwarta. Wizyta miała jeden cel – oddać krew dla kolegi. Czterech funkcjonariuszy oddało dla Wojtka blisko dwa litry tego cennego leku.

Przypomnijmy, że w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy przebywa sierż. szt. Wojciech Wesołowski – starszy dzielnicowy Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Solcu Kujawskim. Niestety, jego stan lekarze oceniają jako ciężki. W jego leczeniu nadal potrzebna jest krew lub osocze, które można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy przy ul. Markwarta 8 w Bydgoszczy.

Krew i osocze można oddać od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:00 i w sobotę w godzinach 8:00-12:00. W formularzu wypisywanym na miejscu trzeba wskazać, że jest ona przeznaczona dla Wojciecha Wesołowskiego, który leży w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.