Od marca nowa linia autobusowa przez Osielsko

Z linii numer 21419 będą mogli skorzystać mieszkańcy pięciu sołectw. Połączenie umożliwi dojazd do Bydgoszczy i powrót z miasta. Do dyspozycji mieszkańców gminy Osielsko będzie łącznie 12 kursów.

Za przejazdy odpowiada Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bydgoszczy. Autobus wyruszać będzie ze Strzelec Górnych. Na trasie do Bydgoszczy zatrzyma się jeszcze w Jarużynie, Wilczu, Żołędowie, Niwach oraz Osielsku.

Później dojedzie do Dworca Autobusowego w Bydgoszczy i skieruje się w stronę Białych Błot, Ciela, Zielonki i Przyłęk. Stamtąd pasażerowie będą mogli dojechać jeszcze do Brzozy, Łabiszyna, Olimpina i Kobylarni.

– Autobus ten będzie umożliwiał dojazd do Bydgoszczy w godzinach przedpołudniowych i powrót z miasta po południu – mówi Wojciech Sypniewski, wójt gminy Osielsko. – Rozkład jest tak pomyślany, żeby pojazdy robiły pętlę i po dojechaniu do końca trasy zawracały i jechały w przeciwnym kierunku.

Połączenie rozwinie, i tak dość szeroki w gminie Osielsko, wachlarz możliwości dostania się do Bydgoszczy. Szczegółowy rozkład połączeń można znaleźć na stronie internetowej www.osielsko.pl.