Nowe place zabaw i siłownie pod chmurką w gminie Dobrcz

Od kilku lat w gminie Dobrcz zauważyć można nowoczesne place zabaw. Niedługo przy huśtawkach i zjeżdżalniach powstaną również zewnętrzne siłownie.

Gmina stawia na aktywność. Tylko w tym roku do użytku oddane zostały trzy place zabaw – dwa w Dobrczu oraz jeden w Gądeczu. Mniej lub bardziej kolorowe drabinki czy stół do ping-ponga przyciągają w te miejsca nie tylko tych najmłodszych.

– Budowa placów zabaw w regionie możliwa była dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Trzy Doliny – informuje Anna Kutkowska, pełnomocnik Wójta ds. Promocji gminy. – Łączny koszt realizacji zadania wyniósł prawie 115 tysięcy złotych.

Inwestycje doszły do skutku dzięki władzom samorządowym, które skutecznie ubiegały się o dofinansowanie. Unia Europejska, na budowę placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych, dołożyła ponad 70 tysięcy złotych.

W regionie od 2010 roku powstało już ponad 20 miejsc do zabaw, m.in. w Kozielcu, Strzelcach Górnych i Dolnych, Kotomierzu oraz przy przedszkolu w Borównie. Teraz, w planach inwestycyjnych znajduje się wyposażenie tych miejsc w popularne już siłownie pod chmurką.

– Obecnie gmina realizować będzie projekt doposażenia istniejących placów zabaw w siłownie zewnętrzne – dodaje Kutkowska. – Mamy nadzieję, że w ten sposób do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu zachęcimy nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorosłych.