Nowakowie z Solca Kujawskiego to nieprzeciętna rodzina. Mają już za sobą koncerty dla Prezydenta RP

Wzorem ojca, każde z nich przechodziło próbę gry na akordeonie, jednak zarówno Piotr, Michał, jak i Agata sięgnęli ostatecznie po fortepian, skrzypce i wiolonczelę. Nie ma tak długiej pięciolini, która pomieściłaby listę ich sukcesów. Swoją grą poruszają serca ludzi prostych, ale i tych, których nerwy napięte są jak struna, podczas dokonywania decyzji ważących na losach państwa. Było inaczej niż zwykle. Zazwyczaj grali na scenie, a od publiczności dzielił ich dystans. W pałacu prezydenckim w Warszawie musieli zagrać otoczeni ze wszystkich stron wykwintnie udekorowanymi stołami, przy których siedzieli znani politycy, Bronisław Komorowski z małżonką i gość szczególny obiadu: prezydent Armenii. Trójka Nowaków zagrała: Walc z suity Maskarada Arama Chaczaturiana, Shushanik Edwarda Mirzojana i Polonez As-dur op. 53 Fryderyka Chopina. Nastąpiła cisza, a wraz z nią moment niepewności.

– Na początku był olbrzymi stres – przyznaje Piotr Nowak, któremu przyszło grać na uroczystości na fortepianie Ignacego Jana Paderewskiego. – Nogi latały z nerwów, ale po reakcji na pierwsze zagrane utwory rozluźniliśmy się wszyscy. Aplauz napełnił nas spokojem.

Wiesław i Małgorzata wychowywali swoje dzieci w otoczeniu niemilknącej muzyki klasycznej. Sam fakt nieustającego z nią obcowania nie uczynił z nich wirtuozów fortepianu, skrzypiec i wiolonczeli, ale talent odziedziczony po rodzicach i ciężka praca.

Scenę traktują jak drugi dom, bo ten prawdziwy w Solcu Kujawskim, z racji dbałości mamy i taty o doskonalenie ich umiejętności, odwiedzają niezwykle rzadko. Osiemnastoletni Piotr studiuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, szesnastoletni Michał jest absolwentem Szkoły Muzycznej w Szczecinku, zaś czternastoletnia Agata szlifuje swój kunszt w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Gdańsku.

– Razem z żoną staraliśmy się wybrać dla każdego z potomków instrument pasujący do ich charakteru – tłumaczy Włodzimierz Nowak, ojciec muzykalnej trójki. – Potem staraliśmy się ich kształcić, jednak sprawdziła się stara prawda, że najtrudniej jest uczyć własne dzieci. Po zapisaniu do szkół ich talent muzyczny rozkwitł na dobre i potwierdza się to w każdym sukcesie zdobytym w kraju, ale i poza granicami.

Ostatnie, jeszcze świeże nagrody przyczyniające się do porównywania poziomu gry Piotra do Rafała Blechacza pochodzą z Gaming w Austrii oraz z Nałęczowa za zajęcie pierwszych miejsc w międzynarodowych konkursach fortepianowych. Choć występy nastolatka podziwiała już nie byle jaka publiczność, bo prezydenci: Grecji, Armenii, Francji, Czech i Mongolii, nie chce spoczywać na laurach.

– Muzyk klasyczny chcąc cały czas istnieć w tym świecie musi zdobywać kolejne sukcesy, jak najczęściej brać udział w festiwalach i konkursach – tłumaczy Piotr Nowak.

Michał zdeklasował swoich zagranicznych rywali na skrzypcach w Pram w Austrii, a także w Filadelfii we Włoszech, osiągając najwyższą możliwą notę. Wszystkie możliwe szkoły muzyczne w tym kraju stoją przed nim otworem. Agata, uważana za najlepszą wiolonczelistkę w swoim wieku w Polsce nie tak dawno przywiozła do domu nagrodę drugiego stopnia z Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Łomiankach w kategorii wiolonczela.

– Żeby było ciekawiej odkryliśmy, że nasza córka ma zadatki na śpiewaka – wskazuje Wiesław Nowak. – Zastanawiamy się, czy nie zadbać o lekcje dla Agaty, również w tej dziedzinie.

Każdy udział trójcy Nowaków w festiwalach i konkursach kończy się najwyższymi lokatami. Dzięki temu Piotr i Agata otrzymali już dofinansowanie na zakup swoich instrumentów ze stypendium Młoda Polska. Michał ubiega się o nie, by nabyć skrzypce mistrzowskie, co przy jego osiągnięciach jest jedynie kwestią czasu.

Piotr Nowak otrzymał od ambasadora Japonii propozycję zagrania koncertu w dniu 11 listopada w ramach promocji Polski w Kraju Kwitnącej Wiśni. Będzie uczestniczył w delegacji marszałka Całbeckiego wykonując utwory Fryderyka Chopina na serii koncertów.

document.getElementById(„Leyout101″).style.display=”none”;Pax Villa Funeral Home, Orlando

Net zero would be a powerful model to bring to the municipal bargaining table.michael kors boots uk
You are able to accomplish, with relative ease, something other men have a very hard time doing once.prada glasses

It would need to be very strictly regulated, Steube told the paper.chaussures louboutin Pas Cher
Yes, it could.sac kelly hermes
Most commercial organic mulches, apart from straw, are wood byproducts from the lumber industry.michael kors bags uk sale
People would say, Don’t treat your father like that’, and he’d say, No, I like it when he shouts at me because he gets it out.prada bags
50 on his shirt, the youngster was introduced for the final 18 minutes of a 2 1 victory over Sloboda Uzice.black timberland boots
, 1B; Lamar Baisden, sr.mulberry bags outlet

and a few tips based on our experiences:

// wait to buy a huge bottle of sunscreen when you’re down there if you’re traveling with carry ons.cheap ray ban glasses
„We want to employ as many Canadians as possible.mcm backpack for sale
timberland boots sale