Noc Muzeów w Karolewie [fotorelacja]

fot. Maciej Zalewski

Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie już po raz drugi wziął udział w akcji „Noc Muzeów”. W wydarzenie, które odbyło się 25 maja, zaangażowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele.

W magiczną atmosferę muzyki, tańca i nauki wprowadzili gości prowadzący uroczystość Daria Jaszkowska i Szymon Szamrowicz z klasy II technikum. Na karolewskiej scenie zaprezentowała się Koronowska Gromada Zuchowa „Dudusie” oraz: harcerze z Koronowa, chór Kantyczka z Różanny, Orkiestra Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu, Orkiestra Sportu i Rekreacji w Pruszczu, zespół Plan Ewakuacji Piętra oraz Zespół Pieśni i Tańca „Karolaki”.

Goście mogli zobaczyć także pokaz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej z Suponina, wziąć udział w lekcji florystyki z słuchaczkami policealnej szkoły florystycznej, wykładzie pana Jarosława Jagodzińskiego „Wędrówki po Polsce” oraz w wystawie „Nasze pasje”.

Szkołę odwiedziły także panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wudzynka, słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy filia Karolewo oraz panie ze Stowarzyszenia Jestem Aktywna z Dobrcza.

Przez cały czas trwania imprezy można było zwiedzać szkolne muzeum.