Nietrzeźwy kierowca wpadł podczas kontroli

Fot. Łukasz Piecyk

Mieszkaniec Solca Kujawskiego odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

W środę, 5 kwietnia, dzielnicowy z Solca Kujawskiego ustalił, że ulicą Łąkową może przejeżdżać vw transporter, którego kierowca jest pod wpływem alkoholu. Około godziny 16:30 patrol zauważył wytypowany pojazd i zatrzymał do kontroli.

– Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy – informuje podkom. Przemysław Słomski z bydgoskiej policji. – Po sprawdzeniu go w policyjnym systemie okazało się, że ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdu. Co więcej, badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. 40-latek był pijany. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Teraz śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawią mu zarzut dotyczący kierowania samochodu w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu.