Narkotyki w aucie? Dwaj mężczyźni mogą za to trafić do więzienia

Kolekcja znaleziona u jednego z zatrzymanych (fot KWB Bydgoszcz)

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 26-latka. W jego aucie znaleźli 0,5 kg marihuany i ponad 300 g białego proszku. Kilka dni wcześniej złapali 31-latka podróżującego autem z 1 kg marihuany i prawie 900 g innych środków.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy dzięki zebranym informacjom wytypowali 26-latka, który mógł posiadać spore ilości narkotyków. We wtorek 31 stycznia wspólnie z mundurowymi z bydgoskiego Fordonu namierzyli podejrzanego jadącego samochodem ulicami miasta.

– Z początku mężczyzna próbował uciekać, jednak policjanci zajechali mu drogę – relacjonuje asp. Piotr Duziak z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. – 26-latek miał w samochodzie prawie 0,5 kg marihuany i ponad 300 g białego proszku. W trakcie przeszukania jego mieszkania mundurowi znaleźli ponad 100 g marihuany i 2 g białego proszku.

Mężczyzna został zatrzymany. Prokurator przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu 26-latek został aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Do podobnego przestępstwa doszło w ubiegłym tygodniu. Wtedy dzięki zebranym informacjom policjanci z KWP w Bydgoszczy wytypowali 31-letniego mieszkańca Dąbrowy Chełmińskiej, który mógł handlować narkotykami.

– Wspólnie z funkcjonariuszami z Fordonu zatrzymali go, gdy jechał przez Ostromecko – mówi asp. Piotr Duziak. – Mężczyzna przewoził w samochodzie ponad 1 kg marihuany i prawie 900 g innych środków farmaceutycznych. 31-latek już usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i handlu nimi. Decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.