Napad na firmę w Brzozie. Pobili i użyli gazu

Dwóch mieszkańców Świecia zostało zatrzymanych przez bydgoską policję w związku z rozbojem z użyciem środka obezwładniającego. W ręce mundurowych wpadli już pół godziny po napadzie.

– Wczoraj, po godzinie 11:00 dyżurny policji został powiadomiony o napadzie na jedną z firm w podbydgoskiej Brzozie informuje nadkom. Maciej Daszkiewicz, rzecznik bydgoskiej policji. – Jak się okazało do pomieszczeń firmy weszło dwóch napastników. Sprawcy zaatakowali pracownika gazem i pobili mężczyznę żądając pieniędzy. Ponieważ pokrzywdzony zaczął się bronić napastnicy uciekli. Mężczyźni wsiedli do zaparkowanego przed budynkiem audi, gdzie czekał na nich wspólnik i odjechali.

Przed godziną 12:00 funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji zauważyli w Osielsku poszukiwany samochód jadący w kierunku Świecia. Policjanci zatrzymali pojazd i jadących nim trzech mężczyzn w wieku 20, 23 i 38 lat. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli m.in. kominiarkę, kastet, ochraniacz na szczękę, gaz pieprzowy oraz szablony do graffiti ze znakiem jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Dodatkowo 23-latek posiadał przy sobie woreczek z suszem roślinnym.

Za dokonane przestępstwo grozi im kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto 23-letni mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających.