Mistrzynie świata mieszkają w Osielsku

Maja Czarnecka i Hania Rydzewska uczennice kl. 3b Szkoły Podstawowej w Osielsku zostały mistrzyniami świata w tańcu hip-hop. Złote medale przywiozły z Kopenhagi (fot. nadesłane)

Są tancerkamigrupy tanecznej Wolf KidsNa swoim koncie mają wiele spektakularnych sukcesów. Mistrzostwo świata w Danii przerosło jednak ich najśmielsze oczekiwania. I marzenia.   

Zaczęły 3 lata temu od zumby. To jednak nie było to. Wiedziały, że to rozwiązanie tymczasowe. Taniec – tak, zumba – niekoniecznie.  

– Pewnego dnia mama zobaczyła w szkole plakat – mówi Hania Rydzewska. – Ogłoszono zapisy na hip-hop. Wydało mi się to ciekawe. Poszłam i to był strzał w dziesiątkę. Bardzo mi się spodobało – już od pierwszych zajęć. I tak już zostałam na dobre.     

– Ze mną było podobnie – mówi Maja Czarnecka. – Od pierwszych zajęć poczułam, że ta forma tańca odpowiada mi wyjątkowo. Było fantastycznie.  

Dziewczęta tańczą od 3 lat w grupie, którą założyła Jolanta Kazimierczak. Obecną trenerką Mai i Hani jest Paulina Wyżlic. Grupa liczy 24 osoby. 

Na pierwsze sukcesy nie trzeba było czekać długo. Tancerki wraz ze swoją formacją wytańczyły I miejscena Festiwalu Tańca o Puchar Pomorza i Kujaw w Białych Błotach. To była jednak dopiero zapowiedź sukcesów znacznie większych. Po tryumfie w Białych Błotach młodziutkie tancerki udały się do Wałbrzycha, aby wziąć udział w mistrzostwach Polski. Występ udał się znakomicie: dziewczęta stanęły na drugim stopniu podium. Sięgnęły po srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Polski w kategorii formacje hip-hop dzieci do lat 11. 

Majka i Hania uczestniczyły też w Krajowych Mistrzostwach Polski w Inowrocławiu, które również zakończyły się bardzo dla nich pomyślnie: zdobyły wicemistrzostwo Polski. 

Oba te znaczące sukcesy dały grupie Wolf Kids, w której tańczą Maja i Hania, przepustkę na Mistrzostwa Europy. Tam znów wielki sukces: 2 miejsce i tytuł wicemistrza Europy. 

Ale i to jeszcze nie koniec pasma sukcesów. W poniedziałek 16 października dziewczęta wraz z grupą taneczną pojechały do stolicy Danii – Kopenhagi na Mistrzostwa Świata. Wróciły w glorii Mistrzyń Świata!
W Danii wystartowały grupy taneczne z 14 krajów. Konkurencja była bardzo silna, a poziom wysoki. Dziewczęta wykonały swój program pt. „Formacja”, który trwał 2 min. i 40 sek. Jest to układ symetryczny, w którym podzieleni na dwie grupy tancerze wykonują te same ruchy, ale w lustrzanym odbiciu. Występ jest bardzo efektowny, ale wymagał mnóstwa treningów. Wykonanie w duńskiej stolicy było porywające i zostało docenione przez jury. Dziewczęta z Wolf Kids stanęły na najwyższym podium mistrzostw świata!    

– W chwili, kiedy ogłoszono wyniki zaczęły dzwonić wszystkie komórki – dodaje Majka. – Wszyscy chcieli nam pogratulować jako pierwsi. To było bardzo fajne.   

Zwyciężczyniom wręczono wielki puchar, dyplomy oraz pamiątkowe, złote medale.   

– Wszyscy płakaliśmy – mówi Hania. – Wzruszenie było ogromne. Nikomu z nas taki sukces się nie śnił.      

Rzeczywiście, sukces jest spektakularny.  

– Prawdę mówiąc nieczęsto się zdarza, że nasi uczniowie sięgają po mistrzostwo świata – mówi Małgorzata Ziemińska, wychowawczyni dziewcząt. – O ile wiem jest to bodaj największy sukces naszej szkoły. Radość nasza jest tym większa. Obu dziewczynkom oraz ich trenerce należą się ogromne gratulacje.  

Przyłącza się do nich również redakcja Poza Bydgoszcz.