Mieszkanki województwa w Toruniu obchodziły Święto Kobiet Wiejskich

Sala CKK Jordanki wypełniona była po brzegi (fot. Małgorzata Litwin / UM Toruń)

Do Centrum Kulturalno-Kongresowego w Toruniu przyjechały, by obchodzić Święto Kobiet Wiejskich. Kilkaset mieszkanek wsi województwa kujawsko-pomorskiego obejrzały spektakl i wysłuchały koncertu w wykonaniu młodzieży z miasta i powiatu.

Spotkanie odbyło się 25 marca. Udział w nim wzięły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich oraz Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych z powiatów: bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego. W wydarzeniu udział wzięli także włodarz miasta Michał Zaleski, marszałek województwa Piotr Całbecki, posłowie Zbigniew Sosnowski, Jan Krzysztof Ardanowski oraz Paweł Szramka, a także przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober.

– To niecodzienny widok w tej sali koncertowej, prawie same panie! – powitał uczestniczki imprezy prezydent Michał Zaleski. – Do tego obiektu,  oddanego do użytku w grudniu 2015 roku, przybywa co roku 150 tys. gości. Ale takie wydarzenie jak dzisiejsze, jest szczególne. To panie macie w swoich rękach wartość naszego regionu, to wy odgrywacie niezastąpioną rolę w rodzinach, stowarzyszeniach i wspólnotach. Za to nasze spotkanie serdecznie dziękuję! Życzę, aby było ono udane, ciekawe i wyjątkowe. To jest sala godna tego, abyście panie tutaj były.

Wydarzenie było okazją do zwiedzenia obiektu CKK Jordanki, a także obejrzenia występów młodzieży z Centrum Kultury i Sztuki w Jabłonowie Pomorskim, która przedstawiła fragment musicalu „Pod niebem”. Zaprezentowali się również: grupa taneczna Baby Jagi z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu, kapela ludowa Łubianoki oraz duet skrzypcowy Queens of Violins.