Mieszkaniec Solca Kujawskiego zatrzymany za kradzież z włamaniem

Fot. Łukasz Piecyk

Policjanci z Solca Kujawskiego zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna włamał się do mieszkania swojego sąsiada. Funkcjonariusze część skradzionego mienia odzyskali. Teraz podejrzany za popełnione przestępstwo będzie odpowiadać przed sądem.

O całej sprawie mundurowi dowiedzieli się dzięki zgłoszeniu mieszkańca miasta. Od razu udali się pod wskazany przez niego adres, gdzie przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli dowody.

– Sprawca okradł mieszkanie między innymi z telewizorów – informuje kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz. – Wartość strat oszacowano na blisko 1200 złotych. Policjanci zaczęli analizować zgromadzone informacje. Trop doprowadził ich do mężczyzny, który był sąsiadem pokrzywdzonego.

W poniedziałek 8 stycznia funkcjonariusze złożyli „wizytę” podejrzewanemu 33-latkowi. W jego mieszkaniu kryminalni odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

We wtorek soleccy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 33-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.