Mieszkaniec Koronowa wpadł z amfetaminą

(fot. archiwum)

Dzielnicowi z Koronowa zatrzymali 21-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna wpadł z narkotykami, gdy spożywał alkohol w miejscu niedozwolonym. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli amfetaminę. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (16.04.2017) po południu przy ulicy Targowej w Koronowie. Wówczas dzielnicowi, w trakcie obchodu, zauważyli za jednym ze sklepów dwóch mężczyzn, którzy spożywali alkohol. Na ich widok zaczęli się nerwowo zachowywać. Jeden z nich wyrzucił coś za metalową skrzynkę, na której siedział.

Był to woreczek z białym proszkiem. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to amfetamina. Mężczyźni (23 i 21 lat) zostali zatrzymani i dowiezieni do komisariatu w Koronowie. Podczas przeszukania mieszkania 21-latka policjanci znaleźli jeszcze jedną „działkę” amfetaminy.

Śledczy z Koronowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 21-latkowi zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast obaj za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatem karnym.