Mieszkaniec gminy Koronowo uciekał przed policją. W samochodzie miał kastet i drewnianą pałkę

Fot. kadr z wideorejestratora

Policjanci z bydgoskiego ruchu drogowego oraz oddziału prewencji zatrzymali mieszkańca powiatu bydgoskiego, który nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze wideorejestratorem nagrali jego ucieczkę i szereg wykroczeń. 18-latek był trzeźwy. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz obowiązkowych dokumentów podczas jazdy.

Patrol bydgoskiego oddziału prewencji pojazd marki honda zauważył na ul. Wyszyńskiego w poniedziałek około godziny 17.15. Samochód nie miał włączonych świateł mijania. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli.

Jeden z mundurowych dał znak do zatrzymania. Kierowca hondy minął funkcjonariusza i zaczął przyspieszać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg i powiadomili o tym fakcie dyżurnego. Ta informacja trafiła do patrolu ruchu drogowego, który przemieszczał się pojazdem nieoznakowanym ulicą Armii Krajowej. Widząc pędzący w kierunku Osielska pojazd, dołączyli do pościgu.

– Funkcjonariusze włączając sygnały świetlne i dźwiękowe zawrócili i ruszyli za uciekającym pojazdem – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz. – Patrol drogówki szybko dogonił hondę i przyblokował kierującego zmuszając go do zjazdu na ulicę Ziołową. Cały pościg zarejestrowała kamera w policyjnym radiowozie.

Jak się okazało, 18-latek nie zatrzymał się do kontroli, bo nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, dowodu rejestracyjnego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu. Mieszkaniec gminy Koronowo był trzeźwy. Policjanci po przeszukaniu auta znaleźli kastet oraz drewnianą pałkę. Mundurowi zholowali hondę i przewieźli kierującego do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu.

Teraz śródmiejscy funkcjonariusze analizują zapis z wideorejestratora. 18-latek będzie odpowiadać za niezatrzymanie się do kontroli policjantowi oraz szereg wykroczeń drogowych. Odpowie również za naruszenie przepisów z ustawy o broni i amunicji.