Mężczyzna złapany na „gorącym uczynku”. Policja poszukuje jego wspólnika

Kradzież z włamaniem ma na swoim koncie mężczyzna, który włamał się do jednego ze sklepów na terenie miejscowości Zielonka. Na „gorącym uczynku” został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji z Białych Błot.

– Wczoraj wieczorem białobłoccy policjanci ustalili, że do jednego ze sklepów w miejscowości Zielonka ma dojść do włamania – informuje mł. asp. Przemysław Słomski, rzecznik prasowy bydgoskiej policji. – Funkcjonariusze udali się na miejsce, aby potwierdzić ustalenia. Aby nie „spłoszyć” włamywaczy pojazd pozostawili na terenie leśnym i pieszo udali się pod wytypowany adres. Gdy zbliżali się do sklepu, zauważyli wybiegających z niego dwóch zamaskowanych mężczyzn. Osoby te trzymały w ręku torby. Jeden z nich wpadł w ręce mundurowych.

Łupem złodziei padł alkohol, artykuły spożywcze i pieniądze. Mężczyzna, 44-letni mieszkaniec Zielonki, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz śledczy z Białych Błot na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawią mu zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia.