Małżeńskie jubileusze w gminie Dobrcz

Fot. nadesłane

Gmina Dobrcz sprzyja miłości. To właśnie tu mieszkają pary, które poszczycić się mogą nie tylko długoletnim uczuciem, ale także wytrwałością, cierpliwością i wielkim zaufaniem. W połowie października spotkały się w Gminnym Ośrodku Kultury małżeństwa, które obchodziły rubinowe, szafirowe, diamentowe, a nawet żelazne gody.

Wspólnie przeżyli 40, 50, a nawet 65 lat i wciąż patrzą na siebie tym samym wzrokiem – pełnym miłości, zaciekawienia i z charakterystycznym błyskiem. A z ich doświadczenia czerpią dzieci, a nawet wnuki, które towarzyszyły im 17 oraz 18 października na uroczystym spotkaniu z władzami gminy Dobrcz.

Aktu dekoracji medalami nadanymi przez prezydenta RP dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny dokonali wójt gminy Dobrcz Krzysztof Szala, przewodniczący Rady Gminy Antoni Bigaj, radna gminy Milena Briegmann.
Jubilatom wręczono również pamiątkowe dyplomy, upominki oraz kwiaty. Nie zabrakło także życzeń. Klimat uroczystości umilił swą grą sam Krzysztof Szala, włodarz gminy, a śpiewem zachwycili: Jurek Paterski, zespół wokalny działający przy świetlicy wiejskiej w Żołędowie, Gminna Orkiestra Dęta działająca przy GOK-u w Dobrczu oraz dziecięcy zespół wokalny.