Mała Julia potrzebuje pomocy

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o małej Julce, która nie może chodzić, a po domu porusza się na deskorolce. Odzew naszych Czytelników przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki Wam udało się już zebrać 4950 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na operację.

Pierwsza z nich zaplanowana jest na luty przyszłego roku. Do tego czasu rodzina musi wpłacić 15 tysięcy złotych. To jednak kropla w morzu potrzeb. Julia Langowska, 4 -letnia dziewczynka u której nastąpiła deformacja nóg, w wyniku przepukliny oponowo-rdzeniowej, musi przejść kolejne. Wraz z rehabilitacją to koszt prawie pół miliona złotych.

– Pomoc zaoferował nam gabinet Ortopedyczny Prof. dr hab. med. Marka Napiontek znajdujący się w Poznaniu – mówi mama małej Julki. – Pierwsza operacja zaplanowana została na 17 lutego 2015 roku. Jej koszt to 15 tysięcy złotych.

Julia, aby mieć sprawne nogi, będzie musiała przejść również operację kolan, których dziś nie zgina. Trzecią będzie zoperowanie zwichniętego biodra.

– Zniekształcenie końsko-szpotawe jest złożoną wadą układu mięśniowo-szkieletowego i manifestuje się jako wielopłaszczyznowa deformacja stopy – mówi lek. Mariusz Chomicki Specjalista ortopedii dziecięcej. – Roczna liczba urodzeń takich dzieci w Polsce waha się pomiędzy 350 a 400 tysięcy, a zatem około 500 dzieci rocznie wymaga diagnozy i rozpoczęcia leczenia.

Operacja i niezbędne rzeczy do codziennego użytku pochłaniają większość pieniędzy. Julia nie trzyma moczu, potrzebne są więc pampersy. Teraz rodzina nie może sobie pozwolić na specjalny wózek lub balkonik, aby dziewczynka mogła się samodzielnie i w wygodny sposób poruszać po domu. Oszczędzają, a jednocześnie łapią się każdej finansowej deski ratunku.

Wspólnie możemy pomóc rodzinie Julii Langowskiej. Ofiarując dziecięcy wózek inwalidzki lub balkonik, a także przelewając dowolną kwotę na konto Gabinetu Ortopedycznego możemy sprawić, że na twarzy dziewczynki pojawi się uśmiech.

Ortop Poliklinika
BZ WBK 2 Oddz. Poznań: 14 1090 1362 0000 0001 1631 6025
z dopiskiem: operacja Julia Langowska

WP_20140806_15_15_43_Pro