Konkurs recytatorski w gminie Sicienko już 9 maja!

Podczas ubiegłorocznej edycji konkursu recytowano wiersze najpopularniejszych polskich poetów. (fot. GOK)

Uczniowie z gminy Sicienko ponownie staną do rywalizacji o Pióro Wójta Gminy Sicienko. Wszystko dzięki organizowanemu już po raz szesnasty wiosennemu konkursowi recytatorskiemu „Wiersze, które lubimy”. Przegląd odbędzie się 9 maja w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej.

Zainteresowanie młodych mieszkańców gminy sztuką recytacji, a tym samym pielęgnowanie ojczystego języka jest głównym celem skierowanego do dzieci i młodzieży konkursu. Ponadto organizatorzy wydarzenia stawiają na popularyzację polskiej literatury i uaktywnienie twórczych postaw wśród młodych mieszkańców regionu.

– Tradycyjnie konkurs podzielony zostanie na trzy grupy wiekowe: klas I-III, IV-VI oraz uczniów gimnazjum – tłumaczy Anna Rychławska, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Sicienku. – Występy gimnazjalne od lat pokazują, że nasz przegląd jest na bardzo wysokim poziomie.

Każdy uczestnik konkursu prezentuje jeden wiersz z dowolnego repertuaru. Nie może jednak przedstawić tego, który oceniany był w poprzednich edycjach przeglądu.

– Najpopularniejszymi wierszami są te z dorobku Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima – komentuje dyrektorka placówki. – Profesjonalnie dobrane jury, po ocenie wszystkich uczestników, przyznaje nagrody w trzech kategoriach wiekowych. Laureaci pierwszego miejsca otrzymują symboliczne Pióro Wójta, czyli zestaw piśmienniczy.

Przegląd odbędzie się 9 maja o godz. 15 w siedzibie GBP przy ul. Bydgoskiej 6. Wydarzenie organizowane jest z okazji Ogólnopolskich Obchodów Tygodnia Bibliotek „Biblioteka. Oczywiście!”. Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Sicienku.