Już niedługo XVIII edycja konkursu „Najpiękniejszy Ogród w Gminie Osielsko”!

O wynikach konkursu oraz miejscu i czasie jego rozstrzygnięcia uczestnicy zostaną powiadomieni pisemnie. (fot. adobestock)

Urząd Gminy w Osielsku ogłosił niedawno XVIII edycję konkursu „Najpiękniejszy Ogród w Gminie Osielsko”. Jest to pierwszy etap powiatowej zabawy „Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim’, którą ogłasza Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy. 

Aby przystąpić do zabawy, należy do 1 czerwca zgłosić do oceny swój przydomowy ogród w Urzędzie Gminy w Osielsku w pokoju nr 6. Zgłoszone ogrody będą w czerwcu odwiedzane przez komisję powołaną specjalnie z inicjatywy wójta gminy Wojciecha Sypniewskiego. W jej skład weszli Teresa Krebs (przewodnicząca), Marzena Alińska (sekretarz), Emilia Serbinowska (członek) i Grzegorz Pielucha (zastępca przewodniczącej). Co ważne, w tegorocznej edycji zabawy nie mogą brać udziału laureaci konkursów z I, II i III miejsca w latach 2014-2016. Komisja oceniająca ogrodnicze dzieła będzie przyznawała punkty w ośmiu kategoriach. Za prawidłowe rozplanowanie ogrodu będzie można „zgarnąć” od 0 do 10 pkt, za racjonalnie urządzoną część wypoczynkową od 0 do 20 pkt, a za dobór roślin ozdobnych (w tym tych zdobiących posesję w okresie wegetacji) – również od 0 do 20 pkt. Należy pamiętać o estetycznym ogrodzeniu (od 0 do 10 pkt.) i trawnikach (także od 0 do 10 pkt)! Za kwietniki, skalniaki, murki kwiatowe czy pergole będzie możliwość zdobycia nawet 20 pkt. Za wykorzystanie mało znanych iglaków i liściastych krzewów ozdobnych, pnączy i roślin żywopłotowych również można się wystarać o 20 pkt. Oceniane będzie też ogólne wrażenie estetyczne, tu komisja może przyznać od 0 do 20 pkt.

O wynikach konkursu oraz miejscu i czasie jego rozstrzygnięcia uczestnicy zostaną powiadomieni pisemnie. Ogród, który zajmie pierwsze miejsce, weźmie udział w drugim, wspominanym już etapie konkursu „Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim”. Komisja powiatowa odwiedzi laureata z gminy Osielsko (jak i zwycięzców z pozostałych gmin uczestniczących w konkursie) w terminie od 15 lipca do 15 sierpnia. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbywać się będzie podczas Dożynek Powiatowych. 

Zasady i regulamin są dostępne na stronie internetowej www.bip.osielsko.pl oraz na tablicach ogłoszeń.