Juniorzy starsi Spójni Białe Błota z kompletem punktów po rundzie jesiennej

Zwycięstwem 4:1 dla Spójni zakończyło się wyjazdowe spotkanie z Tucholanką Tuchola. Tym samym dobiegła końca pierwsza runda rozgrywek ligowych w kategorii juniorów starszych, po której zespół Spójni Białe Błota zajmuje pierwszą pozycję z kompletem 36 punktów po 12 meczach.

Mecz w Tucholi był zdecydowanie trudniejszy od tego, który Spójnia rozegrała uprzednio na własnym stadionie. Sztuczne boisko, odbiegające wielkością od standardów pełnowymiarowego oraz deszczowa pogoda mająca wpływ na śliskość nawierzchni na pewno nie pomagały zawodnikom Spójni, którzy niekiedy mieli trudności z utrzymaniem równowagi. W połączeniu ze znacznym zagęszczeniem gry sprawiało to niekiedy wrażenie chaosu i przypadkowości. Spójnia szybko, bo już w 7 minucie meczu, po strzale Filipa Prażucha objęła prowadzenie. Niedługo po tym Marcin Eidtner miał dwie dogodne szanse, jednak pierwszy jego strzał kapitalnie wybronił goalkeeper gospodarzy, a drugi o centymetry minął słupek bramki. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, i w 15 minucie, po prostym błędzie bramkarza Spójni, gospodarze wyrównują. Na szczęście to, co nie udało się „Enterowi” chwilę prędzej udało się w 26 minucie, kiedy to pięknym strzałem z volleya w wyskoku wyprowadził Spójnię ponownie na prowadzenie. Widać było, że Spójnia ma przewagę, to ona konstruowała sobie większą ilość dogodnych sytuacji, jednak wciąż miała problem z ich wykończeniem. Trzeba przyznać, że doskonale spisywał się tego dnia bramkarz Tucholanki. Trwało to do 83 minuty, kiedy to po podaniu Szymona Bugaja i rajdzie przez pół boiska bramkę na 3:1 zdobył Karol Hoffman. Wynik w 89 minucie ustalił strzałem głową Marcin Czerwiński.

Szczęśliwie obyło się w tym meczu bez kontuzji, bo walka była zacięta, a śliskie boisko sprzyjało wielu niekontrolowanym upadkom. Był to ostatni mecz rundy jesiennej i na kolejny przyjdzie nam sporo poczekać, ale na otarcie łez zapraszamy wszystkich kibiców Spójni w każdą niedzielę na halę sportową Publicznego Gimnazjum w Białych Błotach, gdzie toczyć się będą rozgrywki Białobłockiej Ligi Halowej, w której biorą udział również dwa zespoły juniorów.