Jubileuszowy koncert w Kozielcu

Artyści zaprezentowali utwory wybitnych światowych kompozytorów.

Nad Kozielcem uniosła się muzyka. Wszystko za sprawą zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic już po raz piąty koncertu w ramach projektu „Odkryć zakryte”

Celem wydarzenia jest odkrywanie i promocja młodych muzyków z terenu gminy Dobrcz, a także przybliżenie przestrzeni kultury mieszkańcom małych lokalnych społeczności i krajobrazu odbiorcom z innych gmin goszczącym w Kozielcu.

– W tym roku na scenie zaprezentowali się młodzi muzycy z gminy Dobrcz: Dawid Borkowski, Zofia Giedrojć, Ludwika Viegas-Janicka, Zuzanna Kranc grająca na fortepianie, a także Staś Kotwicki z wiolonczelą, Janina Viegas-Janicka grająca na flecie oraz bardzo dojrzały artystycznie młody wirtuoz Adam Dziewiątkowski, prezentujący muzykę skrzypcową – wyliczają organizatorzy wydarzenia. - W drugiej części koncertu wystąpili zaproszeni goście z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Na scenie pojawiła się Anna Jurgawka oraz duet na fortepian i wiolonczelę Moniki Kopaczewskiej i Damiana Gralaka. Artyści zaprezentowali utwory wybitnych światowych kompozytorów, m.in. Bacha czy Chopina.
W wydarzeniu udział wziął wójt gminy Dobrcz Krzysztof Szala wraz z Antonim Bigajem, prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic, którzy wręczyli muzykom podziękowania i drobne upominki.

– Kozielskie koncerty są wspaniałym przykładem promowania lokalnych młodych artystów – podkreślił włodarz gminy. – Bardzo się cieszymy, że to właśnie u nas są organizowane tak ważne i piękne wydarzenia. Muzyka bowiem rozbrzmiewała wśród pięknych nadwiślańskich krajobrazów.

Organizacja koncertu wsparta została przez Urząd Gminy Dobrcz, Gminny Ośrodek Kultury, sołtysa i radę sołecką wsi Kozielec, wolontariuszy Zespołu Szkół w Dobrczu, a także proboszcza parafii ks. Władysława Pelczara oraz mieszkańców sołectwa.